Zabawki dla dzieci, ćwiczące zdolności plastyczne

Odeszły w niepamięć czasy, w których zwykła lalka i piłka to były jedyne zabawki, jakie można było kupić. Współcześni rodzice są bardzo wymagający i oczekują, żeby zabawki pełniły dodatkowo rolę kształcenia poprzez zabawę, uczyły wyrabiania jakichś przydatnych umiejętności przez dziecko. Bardzo dobrym pomysłem jest kupno zabawek, rozwijających zdolności manualne.


zabawa
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, wymagającym charyzmy, dokładności oraz cierpliwości, wyrabiamy w dziecku umiejętności, przydatne w późniejszym życiu. Nauka podana w formie radosnej zabawy to najlepszy sposób na każdego dzieciaka. Wśród manualnych zabaw ostatnio nieustannie prym wiedzie ciastolina lodziarnia, ogród zoologiczny, a może pizzeria – z ciastoliny można wyczarować prawie wszystko!

Specjalne komplety tematyczne posiadają foremki, urządzenia do tworzenia wybranych kształtów i powodują, że zabawa całkowicie pochłania dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same zalety, maluch uczy się rozpoznawać kolory, odwzorowywać przedmioty zgodnie z szablonem podanym na opakowaniu, ćwiczy paluszki podczas nakładania ciastoliny do niedużych foremek, albo tworzenia odpowiednich kształtów. Ponadto, zrobione podczas zabawy lody, frytki, czy inne przedmioty, można wykorzystać przy innej zabawie, na przykład w sklep. Dobry przykład to ciastolina lodziarnia.

Wpisując do internetu frazę: ciastolina lodziarnia, od razu zauważymy, iż istnieje dużo różnych zestawów. Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość skromne i chodzi tu nie tylko o ilość znajdującej się w zestawie ciastoliny, lecz także o zróżnicowanie dołączonych maszynek i foremek. Oczywiście, im bardziej bogaty zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla małego użytkownika, jednak jeżeli pragniemy się przekonać, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można na początek wybrać skromniejszy zestaw, który w przyszłości ulepszymy o dodatkowe elementy. Koniecznie zobacz też ofertę Hurtowni Zabawek.


Takie zestawy umożliwiają wspólną zabawę z dzieckiem, lecz dzieci świetnie radzą sobie także bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy zademonstrować im możliwości kompletu oraz zachęcić do tworzenia nowych rzeczy – to bardzo pobudzi ich pomysłowość i artyzm. W czasach jaskrawych i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka tylko na krótki moment, dobrze jest nabyć coś wyjątkowego i jednocześnie pożytecznego.
Archiviato in: