Coraz bardziej często udajemy się nad polskie morze. Jakie są najważniejsze tego powody? Jakie miejsca powinniśmy polecić?

W każdym roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Ale nie zawsze tak to wyglądało. Parę lat temu zdarzało się tak, iż dość sporo osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, lecz aktualnie, jak się wydaje, znów doceniamy nasze piękne morze.


kwatery łeba
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com


Jest wiele powodów, dlaczego tak się stało. Z pewnością zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, np. w Turcji czy krajach Afryki północnej, ale też coraz bardziej korzystna pogoda - Polska staje się coraz bardziej ciepłym krajem.
Globalne ocieplenie jest faktem i poczuć możemy to jeżdżąc nad polskie morze. Jeżeli jeszcze parę lat temu mieliśmy parę dni z upałem, to aktualnie takich dni jest coraz więcej. Wielką różnicę można zaobserwować w stosunku do lat 70 i 80, gdy upały występowały bardzo rzadko, a teraz nikogo nie dziwią fale upałów, które występują kilka razy w ciągu wakacji. To iż jeździmy nad polskie morze ma dużo zalet.


Z jednej strony jest przecież bardziej blisko, jesteśmy we własnym kraju, nie mamy tak więc problemów z komunikacją, wszystko znamy i czujemy się swobodnie. Z drugiej wspieramy naszą gospodarkę, gdyż pieniądze pozostają w naszym kraju. Prawdopodobnie taki trend się utrzyma, szczególnie, iż mamy tak rewelacyjne miejscowości, jak Łeba lub Kołobrzeg lub Mielno - ciekawostka.


Mimo to, prawdopodobnie każdy, kto zbyt późno zamawiał nocleg wie, że jeżeli pragniemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to powinniśmy się spieszyć.


Np. jeżeli kwatery Łeba ma wiele do zaproponowania, lecz tak szybko są zamawiane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, iż odnajdziemy wolne na lipiec lub sierpień. Jeżeli wiec chcemy wakacje nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.
Archiviato in: