Czy uczenie się języka kazachskiego będzie naprawdę tak ciężkie

To nie będzie artykuł o językach obcych używanych przez kosmitów, choć oceniając uczciwie, jaką skalę trudności prezentują nie sposób uciec od wrażenia, że mamy do czynienia teraz z czymś niezwykłym. W tym artykule wspomnimy o egzotycznych językach obcych, głównymi bohaterami będą japoński, kazachski, khmerski, koptyjski.
zajęcia szkolne
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Zabrzmiało to dość groźnie, obiecuję, że będzie w miarę zrozumiale i na temat. Rozpocznijmy od japońskiego. Na samo wspomnienie włosy stają dęba i słusznie, bo tego języka nie da się szybko opanować. To nie zajęcie, które można wykonywać w tak zwanym „międzyczasie”, wielkie wyzwanie i ciężki obowiązek. Niemniej, da się go zrozumieć. I warto, ponieważ japońska gospodarka prężnie się rozwija, jednocześnie może nie jest to aż tak popularny język jak chiński, lecz jego opanowanie może nam wiele dać. jednak nie zaczynać od słowników do nauki języka japońskiego, ponieważ czeka nas żmudna nauka japońskiego alfabetu. Musimy uzbroić się w cierpliwość, by przejść ten ciężki etap. Uwaga: jeśli uważasz, że jesteś osobą niecierpliwą to lepiej daj sobie spokój.
Lepiej Ci pójdzie z nauką języka kazachskiego (mów po kazachsku), choć słowniki czy inne pomoce naukowe (podręczniki, skrypty) nie są szeroko dostępne. Najlepiej ucząc się tego języka znać rosyjski, ponieważ w Rosji znajdziemy więcej pomocy naukowych do nauki kazachskiego. Warto mieć świadomość, iż kazachski to w Kazachstanie drugi język urzędowy (wpływ miała na to historia, na przykład, rusyfikacja).


Jeśli chcemy opanować języki egzotyczne to polecamy język khmerski lub język koptyjski (egzotyczny koptyjski). Brzmi ciekawie , nie? Khmerskim posługują się w Wietnamie Kambodży i Tajlandii, jest to język trudny, musisz wykazać się dużą determinacją, żeby podjąć naukę języka khmerskiego (słowników i podręczników na naszym rynku jest zdecydowanie niewiele). Nauka języka koptyjskiego to propozycja dla ludzi bardzo wytrwałych, nie dość, że od XIX wieku jest to język martwy to nie ma praktyczne podręczników i słowników do nauki języka koptyjskiego. Jednak jeśli twierdzisz, że uwielbiasz wyzwania, to nauka tego języka jest na samym szczycie tej kategorii.