Aktywny relax. Ale jaki?

Jak spędzić wolny czas? W ruchu, rzecz jasna! Jest wiele sposobów na aktywne spędzenie czasu, iż często od nadmiaru pomysłów już kompletnie nie wiadomo, na co się zdecydować.


Z jednej strony, można z powodzeniem wybrać się na przechadzkę albo pograć w piłkę na boisku przed
Relaksująca się kobieta
Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
domem, z drugiej strony może dobrze byłoby zdecydować się na różnego rodzaju halowe aktywności – zebrać paru przyjaciół­ i pójść gdzieś pograć w piłkę. Mamy lepsze możliwości.

Najprostszym sposobem na aktywne spędzenie czasu jest bieganie. Wieczorny trucht, wolne przebieranie nogami działa dobroczynnie na nasze krążenie, aktywuje nasze znużone tymi samymi codziennymi czynnościami mięśnie, produkuje w naszym ciele pożądane endorfiny, nie pozwala nam się całkiem zasiedzieć. Hobbystycznie biegać może każdy z nas, jednakże jeżeli bieganie nam się spodoba możemy lepiej zapoznać się z tematem. Bardziej zawodowe uprawianie biegania to obowiązkowa lektura książek i poradników o bieganiu, dowiemy się z nich, jak dobrze ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzone rezultaty, a może w przyszłości wziąć udział w jakimś dłuższym biegu.

Jeżeli zaś preferujemy bardziej aktywność pod dachem, to warto udać się na siłownię. Aktywny
Opalajaca się kobieta
Autor: byebye22
Źródło: http://www.flickr.com
fitness wraz z podstawami ćwiczeń siłowych to doskonały sposób na polepszenie naszej kondycji, jak również siły mięśni. Nie dla każdego z nas jednak taka forma ćwiczeń będzie dobra. To jest uzależnione od wieku i predyspozycji do wykonywania wymagającej dużego wysiłku aktywności. Dobrze jest zacząć poznawać tą formą aktywności poprzez czynną edukację: książki i poradniki o kulturystyce i fitness, to idealne źródła koniecznej wiedzy. Więcej o bieganiu i fitness znajdziesz tutaj: interesujące poradniki i książki o bieganiu.

A może jednak sporty zimowe? No ale nie ma jeszcze zimy? Nic straconego, skorzystaj z szerokiej gamy różnych aktywności kojarzących się z ta porą roku, które jednak można z powodzeniem wykonywać nie tylko w porze zimowej. Możesz poszaleć na łyżwach lub jeszcze lepiej pograć w hokeja na lodowisku. Nie opanowałeś regułgry? Poczytaj książki i poradniki o hokeju, a na pewno nadgonisz ten brak wiedzy. A jeżeli bardzo nie chcesz się ruszać, zaś twoje pragnienie bardziej krąży wokół statecznej gry, zawsze możesz zdecydować się na partyjkę golfa. Zasady w teorii są opanowane, wiele osób tak mówi, ale jak przyjdzie co do czego to już tak łatwo nie jest. Przed pierwszą partią dobrze jest poznać książki i poradniki o grze w golfa, to z pewnością podniesie twój poziom gry (więcej o golfie i hokeju odszukasz tutaj: poradniki jak grać w golfa).