Filmy w odcinkach akcji są często na topie

Niektórzy ludzie nie są w stanie obejść się bez seriali. Jest to swego rodzaju zastępcza, z goła inna, ale równoległa rzeczywistość, do której z chęcią powracamy często. Lubimy przypatrywać się naszym drogim bohaterom, śledzić ich życie, zastanawiać się, co też ich czeka w następnym sezonie. Twórcy do tego, żebyśmy przypadkiem się nie znużyli koncepcją serwują nam scenariuszowe perełki, sensację, dramat i kabaret w jednym. Ostatnio, raczej nieprzypadkowo oglądanie seriali stało się swego rodzaju stylem życia.


gry
Źródło: http://www.morguefile.com/
I nie mam na myśli seriali, które serwują nam polskie media. Mowa o superprodukcjach amerykańskich, takich jak „Dexter” czy „House Of Cards”, które skupiają przed telewizorami wielkie audytorium. Jaka grupa ludzi najczęściej ogląda seriale? Jeśli mowa o naszych polskich produkcjach to grupa wiekowa kształtuje się w okolicach 40-70 lat. W tej grupie jest więcej pań, choć mężczyźni rzadziej ujawniają że oglądają seriale. Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które najczęściej oglądamy w Sieci, to jak nietrudno zgadnąć śledzą je osoby w młodym wieku, z wielkich miast. Propozycja dla dzieci i dorosłych: animacje w odcinkach.


W czym tkwi sukces tej formy rozrywki? wydaje się, iż klucz do zrozumienia tego fenomenu odnajdziemy w tym, o czym była mowa na początku tekstu: w uzależnieniu. Za tym pojęciem przemawia szereg składowych takich jak wartka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, ciągła wątpliwość, co też stanie się się w następnym sezonie. Twórcy wyczuwają doskonale te nastroje i specjalnie komplikują wątek przed zakończeniem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem wyczekujemy na kolejną część.


gry na konsole
Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com
To działa w każdego typu serialach. Znakomicie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime czy w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: seriale akcji. Mało tego, nikt z nas nie może czuć się bezpieczny obcując z tego rodzaju specjalnymi zabiegami stosowanymi na widzach, bo choć zdajemy sobie z nich sprawę, to lubimy być tak wkręcani, to powoduje, iż życie jest bardziej emocjonujące. To tak jak z filmem, wiemy, że to jedynie film, jednak przeżywamy go często z takimi emocjami, jakby było to realne życie. Identycznie jest z serialami, które podzielone na fragmenty uzależniają jeszcze bardziej, wciągają i nie pozwalają choć na chwilę się oderwać.