Jaki rower będzie najodpowiedniejszy do jazdy po mieście?

Wszędzie widać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie spojrzysz do dużego sklepu, rowery, lecz jak w tym wszystkim zakupić ten porządny rower, który będzie nam służył przez lata. I przede wszystkim będzie odpowiedni dla nas, dostosowany do naszych potrzeb.
Autor: Giant
Często bowiem, ktoś kupuje rower miejski męski zobacz - https://balticabicycles.com/, który wcale nie pasuje sposobu bycia i charakteru danej osoby. To tak jak z wyborem psa, jeśli ktoś nie lubi biegać, a bierze bardzo ruchliwego czworonoga, to ani on, ani jego pies nie będą w tym związku zadowoleni. Podobnie, jeśli kupujesz rower szosowy i pragniesz nim jeździć nim po mieście to srogo się rozczarujesz.
Rower szosowy (rowery dobre na szosy) (czyli innymi słowy kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje rower przystosowany do szybkiej i dynamicznej jazdy po równych drogach, poza miastem. Ten model roweru to najlepszy wybór dla ludzi aktywnych ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnych chwil. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć poza terenem zabudowanym, ale robić to rekreacyjnie, nie chcesz jeździć szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.


jazda rowerem
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Albowiem jeśli chcesz jeździć troszkę po mieście, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszą opcją będzie rower turystyczny. Nie jest to rower do pobijania rekordów prędkości, jest to solidny model roweru rodzinnego, który każdemu się będzie podobał, kto lubi spędzać czas właśnie tak, ale nie zamierza startować w zawodach. To idealny rower na weekendowe wyprawy, sprawdzi się idealnie także na dłuższych dystansach, ale wszystko zależy od danego modelu.


Jeśli natomiast potrzebujesz idealnego roweru do miasta, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (wygodne rowery miejskie). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest zatłoczona miejska dżungla. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi, którzy spieszą się do pracy. Lubi mijać się z innymi rowerami na ścieżkach rowerowych, nie przepada za to za zbytnio dalekimi wycieczkami za miasto, nie znosi wręcz piaszczystych dróg, na których może sobie (i tobie) wyrządzić krzywdę.