Jeżeli nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, inne nie tak dużo. Jeśli zaś hobby przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój kosztuje, jeśli się rozwijamy w danej dziedzinie to musimy inwestować w naszą zawodową pasję, aż osiągniemy perfekcję, w tym co robimy. Mimo wszystko, jeżeli dotrzemy do tego miejsca wydatki wcale się nie skończą. Kształcenie to ciągłe inwestowanie w siebie. Również pisarz płaci duże koszty własnego rozwoju, mimo, iż dużo osób w to nie może uwierzyć.


sprzęt studyjny
Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, dużo postronnych obserwatorówtak myśli, nie dość, iż pracuje w swoim mieszkaniu to mało tego, może pisać, gdzie chce. Może wyjechać nad morze, opłacić chatkę nad samym brzegiem i pracować. Może również schować się w górach i tam szukać weny. Nie myślą jednak ludzie, którzy tak twierdzą o tym, iż ego typu wizja życia przecież kosztuje. Mało który pisarz może w ten sposób żyć. Tylko nieliczni, szczególnie w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, walczą dopiero by zaistnieć, a do tego momentu zarabiają jak inni – ciężką pracą.


Jasne, ktoś pomyśli, jeśli nie ma tak fajnie to i tak ma lepiej niż inni pasjonaci: muzycy lub fotografowie. Nie musi przecież kupować kosztownego sprzętu studyjnego typu blendy sprzęt studyjny, gitary i wzmacniacze. Nie musi zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Tak samo nie musi tak jak
studio
Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com
profesjonalny fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od kupna sprzętu studyjnego typu ekran czarny, nie inwestuje w nowe lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Dziś ma komputer.

Tego typu myślenie jest błędne, bo pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Wszak taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a książki do tanich nie należą. Musi uczęszczać na kursy, dokształcać się, zawierać znajomości z twórcami, uczęszczać na prelekcje, które przeważnie do tanich nie należą. Musi także szukać weny, zmieniać otoczenie, chodzić do teatru i do kina. To sporo kosztuje. To prawda, że nie potrzebuje drogiego sprzętu jedynie do pisania. Wystarczy notatnik i długopis. Jednakowoż, żeby napełnić mózg pomysłami musi wcześniej zainwestować w samorozwój.
Archiviato in: