Posiadasz za dużo niezajętego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na małą ilość czasu, jednak paradoksalnie, kiedy posiadamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na jakiś bodziec, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.
Autor: Vivarto
Na wstępie będzie domowo, jednak wcale nie będziemy proponować oglądania telewizji. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który miałeś oglądać, jednak nigdy nie miałeśna niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (polecane seriale rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (czas na horror) koncert (kliknij aby zobaczyć więcej) serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który chciałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo wtedy byłeś zabiegany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie dokończyłeś go. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.


Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządki, na które na co dzień brakuje ci czasu. Mogą to być również te ogólnie rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu posprzątasz poddasze lub (www.skutery-wodne.com) wyrwiesz chwasty), ale także przez to pojęcie rozumiem drobne naprawy i remonty. Są czasami takie małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie ten moment, żeby zreperować zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.


W taki właśnie dzień możesz również odświeżyć swoje stare znajomości. Bez wątpienia znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, ale po prostu przez codzienne obowiązki: rodzina, praca, inne poważne rzeczy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu możesz to teraz naprostować, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz też oczywiście odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.
A przy tych wszystkich radach możesz też po prostu spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku idę, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu w codziennej krzątaninie naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich wartości, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.
Archiviato in: