Przyjemne gotowanie z dobrym sprzętem

Atrakcyjne swego czasu także w Polsce stało się spędzanie wieczorów z przyjaciółmi na grupowym gotowaniu. To bardzo miły zwyczaj i cudownie, że ciągle zyskuje na popularności. To dobra alternatywa dla wspólnych wyjść do knajpki, a dodatkowo pozwala na pochwalenie się swoimi talentami kulinarnymi. By jednak samo gotowanie było przyjemne należy mieć w kuchni dobry sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Świetne są noże japońskie, których technika wykonania nie zmienia się od wielu wieków. Bardzo wytrzymałe, z kilku warstw metalu, bardzo ostre i nie tępią się szybko. Wystarczy jedynie dobrze o nie zadbać, a będą nam służyć przez długie lata. jeśli chcemy kupić sprzęt najwyższej jakości możemy zastanowić się nad czymś z najwyższej półki. Musimy liczyć się z tym, że jeśli zechcemy zakupić nóż kuchenny tytanowy cena jego będzie w przedziale 700 – 900 zł. To już naprawdę coś dla koneserów. Do typowych działań w kuchni odpowiedni będzie nóż ceramiczny. Naprawdę wysokiej klasy można kupić już za sto, dwieście złotych.

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Źródło: avago.com.au
Jeśli lubimy przygotowywać wołowinę dobrze jest zaopatrzyć się w noże do steków. Wszyscy goście z pewnością to docenią, bo ostry nóż niezwykle ułatwia poradzenie sobie z soczystym kawałkiem mięsa, nie wymaga dużej siły i pozwala na łatwe} oddzielanie kawałków mięsa. naturalnie o noże należy dbać. Dobrze je myć, zwracać uwagę, by nie upadały na podłogę regularnie ostrzyć. Dobrze naostrzony nóż posłuży nam przez dłuższy czas. Gdy kroimy coś tępym nożem wkładamy w to dużo więcej siły, a to najzwyczajniej w świecie powoduje szybsze uszkodzenie ostrza. Uważajmy na to, szczególnie gdy wydaliśmy na kuchenne sprzęty dużo pieniędzy.

Dobrze jest rozważyć także zakup większego kompletu noży zamiast kompletować zestaw po kawałku. Komplet noży oczywiście będzie bardziej atrakcyjny cenowo niż kupowanie każdego z osobna, więc poszukajmy czegoś przydatnego dla nas. Przykładowo komplet noży Gerlach 961 – w zestawie jest ich pięć, każdy odpowiedni do czegoś innego. Mamy nóż do warzyw, nóż szefa kuchni, specjalny nóż do pomidorów, nóż do chleba i jeszcze jeden dodatkowy, głównie do mięsa.Gdy lubimy gotować warto, żebyśmy mieli dobre sprzęty. Będzie to dla nas jeszcze bardziej przyjemne i wygodne.
Źródło : noze-kuchenne.pl