Serial a wielkie produkcje filmowe

Istnieje kilka tytułów, które oglądamy z nieskrywanym zachwytem, ostatnimi czasy są to seriale, których niezliczona liczba zalewa rynek. Niektóre z nich to rzeczywiście wartościowa treść.
Najczęściej zaś te dobre długometrażowe produkcje i seriale biorą sporo z gatunkowych zastosowań, to oznacza, iż coś co jest dobre w kryminale i działa sprawdzi się również w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy jaką jest melodramat sprawdzi się idealnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję
Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób możemy wymienić parę gatunków filmowych, które doskonale sprawdzają się wszędzie. Na pewno niezłym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Co by tu dużo nie mówić, machlojki, trudne do rozwikłania zagadki, bohater rozwiązujący kolejną zagadkową historię…

Kryminały charakteryzują się także tym, iż świetnie stopniują napięcie, co udaje się bardzo dobrze przenieść do serialu. Na przykład, bohater wpada na trop jakiejś zagadki, jest bliski poznania sprawy i w tym momencie klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Jednak później nic się nie rozwiązuje, gdyż sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana aniżeli sądziliśmy. I tak za każdym razem. Mimo, że o tym wiemy za każdym razem,
Reżyser podczas pracy
Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com
świetnie się bawimy.

Z pewnością sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, ale poszczególne odcinki, w którychumieszczone są te elementy. Każdy z nas jest w jakimś stopniu wrażliwy na dramatyczne, miłosne opowiastki, mimo tego, iż wielu (zwłaszcza panów) się do tego nie przyznaje, a przecież każdy z nas ma takie doświadczenia, a jeśli nie, to zaszyfrowane w genach pewne melodramatyczne tęsknoty, w które z wielką precyzją trafiają, jak w we wrażliwe punkty, scenarzyści seriali. Więcej wiadomości o kryminałach i melodramatach odnajdziesz tu: seriale melodramatyczne.Serial obyczajowy – to nie powinno dziwić. Dosłownie każdy serial i większość znanych i dobrych filmów, to dzieła obyczajowe. Pamiętajmy też o serialach musicalach, choć brzmi to niedorzecznie, to czy wyobrazić sobie można serial bez jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej, bez elementów muzycznych. Raczej nie. Może nie jest musical w czystej postaci, lecz z pewnościąposiada konieczne części składowe dobrej zabawy. Więcej info o serialach obyczajowych i musicalach znajdziesz tutaj: ciekawy serial musicalowy.

Te propozycje gatunkowe to z pewnością nie koniec tematu. Znajdzie się przecież jeszcze szereg interesujących propozycji, przykładowo, komedie czy thrillery.