Jak zostać harcerzem? Czy trzeba spełniać określone warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma szansę zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu pozalekcyjne, nie nauczyszsię więc tam przykładowo języka obcego. Możesz za to zobaczyć jak można sobie radzić w wielu momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i jak być dobrym liderem.

Harcerze
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce dostaniesz znaczek zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). zaczniesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach. Niektórzy myślą, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie z gitarą i śpiewając. To oczywiście nieprawda,ponieważ mogą zająć się mnóstwem pozostałych rzeczami, niemniej mnóstwo zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie możesz rozwijać swoje zainteresowania - polecany sklep dla harcerzy.Wiele osób jeździ na przykład po całej Polsce i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna sfera chodzi do klubu jeździeckiego albo biorą udział w spektaklach w teatrze. W wakacje tworzone są obozy tematyczne, więc w tym czasie można brać udział w w mnóstwie doskonałych przedsięwzięciach: zdobywać szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznać rozmaite zakamarki Polski.Jak zaciągnąć się do ZHP? Dobrze kontaktować się z kolegą albo koleżanką, którzy wstąpili do harcerstwa - internetowa składnica harcerska.
Na pewno kogoś takiego poznasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom młodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam dowiedzą się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej organizacji, także w ZHP członkowie mają prawa i obowiązki.

Niezwykle istotne z nich to spłacenie rocznej raty członkowskiej, a także stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz bardzo wiele, bogaty program, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wszelkie postępowania harcerzy realizowane są pod nadzorem przeszkolonych i dobrych instruktorów ZHP. A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Stroje i kolejny ekwipunek masz okazję dostać w odmiennych miejscach, najlepsza jest jednak internetowa składnica harcerska.
Archiviato in: