Gdzie spędzać wspaniałe ferie nad jeziorem?

Urlop to czas, w którym pragniemy jak najbardziej odpocząć i wyzbyć się stresu. Oczywiście każdy ma odmienne preferencje i dla niektórych będzie się to równało z chodzeniem po górach czy intensywnym zwiedzaniem, dla innych z kolei idealne będzie leżenie się na plaży i moczenie w wodzie.

W Polsce niemal każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kraj jest naprawdę różnorodny i oferuje wiele wrażeń. Jeśli preferujemy wakacje nad jeziorem, wybór miejsc mamy niezwykle duży. Gdzie warto pojechać?

jezioro
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie pierwszym miejscem, o jakim myślimy są Mazury, a precyzyjniej Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Znajdują się tam znane jeziora, przykładowo Śniardwy czy Mamry. Amatorzy żeglugi na pewno powinni odwiedzić te miejsca. Interesujące jeziora znajdziemy jednak w niemal każdej części Polski. Przykładowo należy wspomnieć o jeziorze Ciecz, położnym w województwie lubuskim. Jest ono bardzo czyste oraz głębokie, perfekcyjne do wypoczynku. Ma ono również ciekawe zabarwienie dna, które może sprawić, że akwen staje się jeszcze ładniejszy.Popularne jezioro w Wielkopolsce to Jezioro Dominickie w Boszkowie. Doskonale sprawdza się jako kąpielisko, ponieważ dno pogłębia się bardzo łagodnie. Następnym miejsce, w którym można spędzać niezapomniane wakacje nad jeziorem są rzecz jasna Kaszuby. Pojezierze Kaszubskie oferuje wiele jezior o świetnej linii brzegowej, wiele atrakcji jednocześnie dla osób, które preferują po prostu popływać, jak i takich, które uprawiają sporty wodne. W wielu miejscach nad jeziorami, w całym kraju, można wynająć domki, które perfekcyjnie sprawdzają się jako miejsce noclegu. Często domki leżą w bardzo niewielkiej odległości jeziora. Jest to bardzo wygodne rozstrzygnięcie, dodatkowo bukując domek odpowiednio wcześniej lub wyjeżdżając grupą, można naprawdę zapłacić niewiele. Istnieje również niemalże zawsze możliwość rozłożenia namiotu, co maksymalnie obniży cenę wycieczki. Jeśli więc lubimy spanie pod namiotem, będzie to doskonałe rozwiązanie.

Wakacje to czas, na który wszyscy oczekują z ogromną niecierpliwością, dlatego też chcemy, żeby były to chwile rzeczywiście udane. Wakacje nad jeziorem to świetny wybór, w szczególności kiedy pogoda dopisuje przez cały czas trwania urlopu. Najistotniejsze jest całkowite zrelaksowanie się i zminimalizowanie stresu. Tafla jeziora, piękne krajobrazy, interesujące lasy i plaże przy jeziorach na pewno sprawią, że będziemy czuć się świetnie. Prócz tego aktywność podczas uprawiania sportów wodnych lub pływania wpłynie prawidłowo także na nasze zdrowie. Z całą pewnością warto korzystać z takiej formy odpoczywania.
Archiviato in: