Z Prawem i Przyrzeczeniem zdobyć świat, czyli ogromny wybór sprzętu harcerskiego.

Sporo nastolatków decyduje się stać się częścią braci harcerskiej. Niektórzy cierpią z powodu nieśmiałości lub nie mają ochoty na nowe wyzwania, inni z kolei nie mogą wręcz się doczekać. W harcerstwie każdy ma równe szanse. Spomiędzy wielu pozytywów wypływających z bycia członkiem braci harcerskiej można wymienić zawieranie wieloletnich przyjaźni, nauka samodzielności, uczestnictwo w wypadach na biwaki bądź umiejętność udzielenia pierwszej pomocy.

www.wgl.pl
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
To zaledwie początek długiej listy profitów, jakie spotkają przyszłego harcerza. Trzeba mieć w pamięci, że w życiu najtrudniejszy jest pierwszy krok, później będzie już łatwiej. Wyposażenie każdego harcerza. Wszyscy harcerze muszą posiadać kilka rekwizytów. Najważniejszy element stanowi oczywiście mundur. Reszta atrybutów jest zależna od konkretnego zastępu.
harcerze
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Znalezienie wszystkich niezbędnych nam przedmiotów bez konieczności wychodzenia z domu umożliwia sklep harcerski. Znakiem charakterystycznym dla harcerzy jest lilijka - www. Lilijka będąc symbolem wzorowanym na znaku oznaczającym północ w średniowiecznych kompasach, powinna kierować harcerzy na właściwą ścieżkę. Znajdziemy na niej dwie gwiazdy, które symbolizują wzory zachowań przekazywane w Prawie i Przyrzeczeniu. Jak wiadomo, harcerstwo jest stworzone na pięknych ideałach, braterstwie i {chęci niesienia pomocy|trosce o naturę}. Jest to idealne środowisko, w którym można spotkać zachowania powoli znikające z naszego społeczeństwa


Rewelacyjna kondycja oraz umiejętność organizacji. Po latach na służbie harcerze nabierają wiele przydatnych umiejętności. Staje się bardzo dobry w relacjach z najmłodszymi, potrafi organizować im czas wolny.Zostanie zastępowym jest szansą i umożliwia dostęp do różnych kursy podnoszących kwalifikacje.

Przygoda z harcerstwem wielu osobom uratowała życie. Poznali niezapomnianych ludzi, niektórzy odzyskali pewność siebie i najzwyczajniej przeżyli niewiarygodną przygodę. Ideały harcerza są spotykane rzadko w świecie opanowanym przez {komputery|Intenet} i konsumpcjonizm, dlatego tym bardziej powinny budzić szacunek i uznanie.