Czy dorosły facet winien młócić w komputerowe gry?

Popularność gier komputerowych regularnie rośnie. Grają nie tylko dzieci, ale również dorośli, tak mężczyźni, jak i panie. Gry zrobiły się w dzisiejszych czasach pewną z najpopularniejszych odmian rozrywki a także spędzania czasu wolnego.
wojna o pierścień
Autor: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com


W związku z tym wynika zapytanie: czy dorosły facet winien grać w komputerowe gry?


smartfon


Dorosły pan łączy nam się z odpowiedzialnością a także powagą, lecz czy taki mężczyzna nie może mieć swojej pasji? Jeden ubóstwia brudzić się w smarach reperując własny samochód, zaś drugi młócić w gry. Zaraz zaraz, przecież majsterkowanie jest praktyczne, a granie na konsoli to marnotrawienie czasu. A kto stwierdził, że pasja ma być pożyteczna dla innych? Jest pożyteczna dla tego, kto ją ma, ponieważ realizując ją czyni to co sprawia mu radość. Gra wojna o pierścień jest naprawdę rozkosznym sposobem na odpędzanie czasu wolnego. Posiadanie jakiejkolwiek pasji czyni człowieka ciekawszym, natomiast każdy facet posiadający pasję, ma dzięki niej cząsteczkę swej prywatności, której nie musi tracić wraz z założeniem rodziny. Dojrzały facet grający w Super Farmer łączy się z gościem, który nie posiada znajomych, towarzyskiego życia, a każdą wolną chwilę spędza przy komputerze. Dzieję się tak jednakże tylko w skrajnych sytuacjach, a uzależnione od gier komputerowych częściej bywają nastolatkowie. Nie ma nic szkodliwego w tym, iż dojrzały facet grywa w gry komputerowe, jeśli: nie zaniedbuje poprzez to swoich obowiązków domowych, zawodowych bądź rodzinnych; nie grywa w gry MMORPG, jakie określone są dla młodszych, albowiem gra toczy się w czasie rzeczywistym, zaś dorosły mężczyzna ma obowiązki, które są ważniejsze; umie oddzielić świat iluzoryczny od realnego i nie pojawiają się u niego zaburzenia psychiczne powiązane z grami .
Co dorosłemu mężczyźnie daje granie w gry komputerowe: możliwość rozwijania swej pasji; odstresowanie się po trudach dnia w pracy; możność kontroli tego w co grają wasze dzieci i lepszy kontakt z nimi; jeżeli kobieta też lubi grać w abalone gra to następna okazja do wspólnego spędzania czasu, co nasili waszą więź.
Archiviato in: