Czym karmić nasze koty?

Z pewnością każdy rodzic ma za sobą ten moment, gdy ich dziecko uroczyście oświadcza, iż pragnie posiadać w domu zwierzę. Cóż wówczas robić? Czy stanowczo zabraniać maluchowi zwierzątka? To zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeśli żyjemy w ciasnym mieszkanku w blokowisku można zapomnieć o dużych rasach, takich jak owczarek, czy dogi. Nie zapominajmy też, że zbyt głośne zwierzę może zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi wojować. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem dla naszej rodziny będzie kociak.

Gdy już przyprowadziliśmy do mieszkania kociaka, orientujemy się, że oto gościmy w rodzinie absolutnego króla. Kot jest ogromnym indywidualistą i nic nie dzieje się bez jego pozwolenia. To on decyduje, kiedy możemy go pogłaskać. Zawsze chodzi swoimi drogami. Samodzielnie troszczy się o swoją higienę- przecież koty to straszne czyścioszki.

Jeśli pragniemy w jakiś sposób rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu zakupić odpowiednie jedzenie. W sklepach jest dostępnych wiele specjalnych karm, w zależności od wieku kotka oraz jego aktywności na co dzień. Już wielu hodowców się przekonało, że idealnie zdaje egzamin sucha karma dla kota. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek internetowy sklep zoologiczny (np. zwierzakowo.pl), a znajdziemy tam ogromny wybór pokarmu, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-hills-dla-kotow.html). Każda z wymienionych zawiera wiele mikroelementów i witamin, tak potrzebnych do odpowiedniego rozwoju naszego pupila.

Koty Bengalskie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie powinniśmy bowiem dokarmiać kotka okruchami z naszego stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dobre dla człowieka, będzie takie samo także dla kota. Dając mu zbilansowany pokarm mamy pewność, że nasz pupil dostaje właśnie to, co jest mu naprawdę potrzebne. Dzięki temu nasz pupil ma mnóstwo siły i wigoru, a jego sierść pięknie się błyszczy. Korzystajmy z zakupów przez internet. W wielu internetowych sklepach znajdziemy mnóstwo wspaniałych promocji cenowych, a produkt będzie dowieziony nam pod same mieszkanie.