Do jakich celów nastolatki wykorzystują komputery, czemu dorośli powinni to kontrolować.

Z laptopów i komputerów korzystają coraz młodsze dzieci, przeważnie rzecz jasna do grania w rozmaite gry. Niektórzy z rodziców będą pozwalać swoim dzieciom w zasadzie na wszystko, inni bardziej rygorystycznie podchodzą do sprawy i jednak kontrolują to, co robią ich pociechy.


polska
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
obrazy
Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.


A że przeważnie one grają, to należy wiedzieć, jakie gry instalują na komputerach. W to, że piętnastolatki będą układać karty pasjans raczej wierzyć się nie będzie, przeważnie będą to jednak zupełnie inne produkcje. Niezwykle popularne pośród młodych osób, zwłaszcza wśród chłopców, są najróżniejsze strzelanki i wyścigi. Lecz również często sięgają po różnego rodzaju strategie, na przykład dużą popularnością cieszy się kolejna część strategii ekonomicznej czyli hotel giant 2-Ceneo.


W ostatnim czasie coraz więcej gra się w Internetowe produkcje, po prostu się łącząc z serwerem, na którym tego typu gra jest zainstalowana. Pozwala to na granie z ludźmi z wielu krajów, a poza tym nie wymaga płacenia na początku, bo gry są przeważnie darmowe. Lecz przeważnie mają one możliwość dokupywania jakiś przedmiotów czy wirtualnej waluty, i młodzi ludzie bardzo chętnie z tego zaczynają korzystać. Aby mieć na tym kontrolę, to ciekawym rozwiązaniem może być karta prepaid, więcej na którą można przelać się określoną kwotę i gracz będzie mógł sam dysponować nimi według potrzeb.


Jeżeli gry się znudzą w pewnym momencie, to sporo osób chętnie słucha na komputerze dobrej muzyki, w takiej sytuacji bardzo może się przydać jakiś sprawdzony odtwarzacz, na przykład itunes 10.
Archiviato in: