Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najlepsza?

Niejedna pani domu pragnie zachwycić przyjmowanych gości. Można to wykonać na kilka sposobów – przykładem jest znalezienie idealnej zastawy stołowej.


Wszystko ma swoje trendy, nawet talerze, miseczki oraz zestaw noży.


sklepy proponują nam mnóstwo wzorów i kształtów – nic więc dziwnego, że często mamy kłopot, co wybrać. Ostatnio coraz modniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-talerze kwadratowe. Tego typu talerze są bardzo oryginalne i znakomicie prezentują się na stole, zwłaszcza w towarzystwie eleganckich elementów.


pediatra
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdę mówiąc talerze, zwłaszcza te do obiadu, to bardzo ważny element stołowej zastawy. Spełnia on kilka funkcji. Talerze powodują, że korzysta nam się z nich wygodnie albo też nie. Właśnie one są odpowiedzialne za wizualny odbiór całego nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą też wpływać na to ile zjemy – im mniejszy talerz, tym skromniejsza porcja posiłku się na nim pomieści. Warto również zwracać uwagę na tworzywo, z którego talerze zostały wyprodukowane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie możliwe użytkować taką elegancką zastawą.


Kształt to nie wyłączny aspekt, na jaki powinno się zwracać uwagę podczas zakupu nakrycia. Ważny jest również kolor – czasami to on decyduje o naszym nastroju przy jedzeniu i apetycie. Białej barwy talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to również dotyczy koloru czarnego. Takie kolory pasują do wszystkiego, można je używać podczas rodzinnego obiadu, ale też podczas poważnej oraz eleganckiej kolacji. Bardzo często jednak gospodynie wybierają inne barwy, by dodać własnej kuchni nieco więcej barw.


Jeżeli chodzi o materiały, najlepiej decydować się na talerze wyprodukowane z ceramiki bądź szkła. To w największym stopniu eleganckie talerze, są również odporne na zniszczenia lub zadrapania. Dostępne są też zastawy wyprodukowane z materiałów sztucznych, jednak nie robią one tak dobrego wrażenia jak wykonane z ceramiki.


Do zastawy wybierz też pasujący zestaw noży,więcej porad tutaj by uzupełnić całość.


Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasami dość drogi koszt. Warto mimo to mieć przynajmniej jeden droższy komplet stołowej zastawy, by być przygotowanym na wszystkie niespodziewane okazje.
Archiviato in: