Gry planszowe – świetny sposób na spędzenie czasu wolnego

W świecie najnowszych technologii bardzo często zapominamy, jak spędzaliśmy czas z rodziną przed erą telewizorów i laptopów. A dobrze jest do tego wrócić, próbować odtworzyć w naszych mieszkaniach dawne zabawy.


Gry planszowe z pewnością każdemu z nas kojarzą się z najmłodszymi latami – to wtedy spędzaliśmy całe dnie na zabawie w ”Człowieku nie irytuj się”, szachy, wszelkie gry przygodowe jak dla przykładu „Grzybobranie” oraz znacznie więcej. Każdy posiadał swoją ukochaną grę, jaką męczył całą rodzinę nieustannie prosząc o wspólną zabawę. Takie gry doskonale integrowały wszystkich bliskich, były źródłem wielu emocji, uczyły radzenia sobie z przegraną, oczekiwania na swoją kolejkę, przewidywania ruchu oponenta i tak dalej. Dzisiaj zdaje, że tego typu gry imprezowe niemalże już nie istnieją, stoją zakurzone gdzieś szufladzie i nikt z nich nie korzysta. Na szczęście nie do końca tak jest – istotnie, mniej gramy w takie gry, lecz nadal są osoby, które z ogromną przyjemnością to robią, spędzają tak czas ze swoimi bliskimi, ograniczyli wpływy technologii na spędzenie wolnego czasu w swoim mieszkaniu.
sklep z grami planszowymi
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


Wszyscy psychologowie na pewno powiedzą, iż takiego rodzaju gry imprezowe () są znacznie zdrowe dla nas aniżeli te komputerowe. Ponadto są odpowiedzialne za budowę więzi, rozwijanie wyobraźni oraz wspomagają kształtowanie się istotnych umiejętności u najmłodszych. Jeśli chcemy wprowadzić w swoich rodzinach takie zabawy, koniecznie powinniśmy odwiedzić sklep z grami planszowymi Groteka44. Możemy to także robić przez internet.


Szeroka oferta sprawi, iż każdy wybierze coś właściwego dla siebie. Odwiedzając sklep z grami planszowymi mamy szansę poczuć się znów jak za czasów dzieciństwa. Opłaca się spróbować wrócić do zapomnianych gier.
Archiviato in: