Gry planszowe idealnym dodatkiem do wieczoru w gronie przyjaciół – bo na „planszówki” zawsze jest się czas

Gry planszowe wielu z nas pamięta z okresu dzieciństwa. Długie godziny spędzone na przesuwaniu pionków lub rzutami kostką dawały multum pozytywów, wypełniając sobą zarówno deszczowe jak i słoneczne dni.


Dixit
Autor: Dave Stone
Źródło: http://www.flickr.com


Aktualnie planszówki przeszły dużą ewolucję. W przestrzeni rynkowej co roku pojawia się mnóstwo nowych ofert z grami, które potrafią przykuć osoby w dowolnym wieku na długie godziny i pozwolą zapomnieć o wszystkim wokół. Pośród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się nieustannie wzrastającą popularnością znajduje się Dixit. Jest to zabawa skierowana dla maksimum 6 osób, polegająca na opisaniu frazą albo pojedynczym dźwiękiem obrazku znajdującej się na wyciągniętej karcie. Dixit to rozwijająca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają dorośli podczas wieczornych spotkań.


Inną gierką planszową, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w wielu mieszkaniach są pędzące żółwie. Jest to ciekawa gra gdzie pędzimy żółwiem do sałaty, jednak tuż za nami „biegną” inni pretendenci do nagrody. Gra pędzące żółwie wymaga na grającym wcielenie się w funkcję stratega, bo chociaż plansza pokryta jest barwnymi grafikami to każda seria do prostych nie należy. Jest to doskonała zabawa zarówno dla dużych i młodych graczy.
Dobble to ostatnia propozycja, która będzie zdolna przydać sporej dawki humoru do każdego spotkania towarzyskiego. Dobble jest stosunkowo prostą planszówką, która wymaga spostrzegawczości podczas rozgrywki. Uczestnicy dobierają symbole z otrzymanych kart do tego, który widnieje na samym końcu. Gracz, który pozbędzie się swojej talii jest zwycięzcą.


Gry planszowe to efektywny i efektowny sposób na ubogacenie dowolnego spotkania, pozwalając znów poczuć się dzieckiem. Warto zorientować się jakie warianty aktualny rynek ma do zaoferowania w tej kategorii.
Archiviato in: