Gry planszowe przeżywają dzisiaj w Polsce swój rzeczywisty bum

Na ogół zwykło się uważać, że planszówki to zabawa dla dzieci.


Nic bardziej mylnego. Obecnie głównymi odbiorcami nowoczesnych gier planszowych są dorośli. Co jest tego powodem? Współczesne gry, przy realizacji zwyczajnych reguł, proponują grającym niezły wysiłek umysłowy, współzawodnictwo, emocje często pozwalają wcielić się w bohaterów znanych filmów, książek, dziejów historycznych.


polana
Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com


Umożliwiają wybór i realizację własnej wizji, potrafią zaskoczyć, wciągają, pozwalają na żywą interakcję z innymi graczami. Choć odprężają, dają dużo uśmiechu. Granie, to bez wątpienia coraz bardziej znany sposób spędzania wolnego czasu z najbliższymi i przyjaciółmi. Organizowane są nawet turnieje dla początkujących i zaawansowanych. Zauważamy rzeczywisty bum grania w planszówki. Oto kilka przykładów znakomitych gier.


Przykładem świetnej i inteligentnej planszówki jest wojna Narodów. Gracze prowadzą osobną cywilizację przez czas od starożytności, do epoki industrializacji. Gdy wzrasta liczba ludności, musi zatroszczyć się o jej wewnętrzną stabilizację i odpowiednią ilość pożywienia dla jej mieszkańców. Musi stworzyć wydajną gospodarkę.
W Teby gra kto interesuje się archeologią. Gracze zaczynają być archeologami, którzy podróżując po starym kontynencie zdobywają dużą wiedzę, na temat starożytnych kultur: Grecji, Krety i podobnych miejsc.


Zachowywanie wszystkich suwenirów podczas swojej podróży, i prowadzenie ciekawych dyskusji z napotkanymi ludźmi, to opis kolejnej planszówki - Tokaido.


Ogromna ilość graczy nie waha się stwierdzić, że planszówki są bardziej interesujące gry komputerowe.
Archiviato in: