Zabawka odpowiednia do wieku potomka

Pierwszymi zabawkami najmłodszych dzieci są barwne grzechotki, wielobarwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką i gryzaki. Po czasie grzechotek i karuzel przychodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy zaczynają kształcić.


Dzieci w okresie niemowlęcym przenikają nowy, otaczający je świat. Ubóstwiają analizować rzeczy poprzez dotyk, wkładanie do ust, wyrzucanie bądź uderzanie o konstrukcje łóżeczka. Okrągłe plastikowe piłeczki, z powycinanymi kształtami figur geometrycznych oraz polskie klocki dla dzieci o takich samych kształtach, jak otwory, uczą malutkie dzieci rozróżniania kształtów, nazywania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania pewnych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych budowli według fantazji maluszka. Dzieci stawiają pierwsze kroczki, potem doskonalą się w chodzeniu, kopią piłę, malują… a także bardzo prędko się nudzą.

polskie klocki dla małych dzieci
Źródło: flickr.com
]Stąd też w tym wieku zabawki winny być zróżnicowane oraz aktywizować do absorbowania wiadomości o otaczającym je świecie. W owym czasie ważne jest, aby otaczające je gadżety miały intensywne zabarwienia, były mięciutkie, wydawały rozmaite sygnały dźwiękowe. Maluchy w w przedszkolnym wieku doskonalą swoje umiejętności, zadają bez liku pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ukochanymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbkami oraz lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki odwzorowujące świat dorosłych, a więc ciężarówki, aeroplany, plastikowe sprzęty AGD, narzędzia do majsterkowania, kasy sklepowe kubki a także ubrania i rekwizyty do przebierania się. Pociechy w tym wieku udają rodzicieli oraz bohaterów swych ulubionych bajek. Niemałą rolę odgrywają też zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, rebusy, które ćwiczą pamięć, wzbogacają słownictwo i ćwiczą logiczne myślenie.


Oczywiście powinny być one dostosowane do wieku, w przeciwnym razie dzieci mogą się do nich uprzedzić. Tak samo atrakcyjne będą gry planszowe. Na rynku osiągalne są setki rozmaitych gier, jakie łączą pokolenia i razem zapewniają dużo radości. Uczą one gry zespołowej, kalkulowania, przewidywania oraz strategii, natomiast układanki - spostrzegawczości.

Z całą pewnością odpowiednie będą gadżety z materiałów naturalnych, przykładowo zabawki drewniane dla dzieci. Zabawki z drewna dla dzieci są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.
Archiviato in: