Na łów, na łowy, do zielonej dąbrowy

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej kobiet, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w polskich kniejach to już liczna armia. Rośnie w siłę, z racji iż obecnie panuje moda na łowiectwo.
myślistwo
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, gdyż ten termin oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar wyrządza niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, dlatego konieczna jest nieustająca obserwacja ich szeregów.Niegdyś równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Dziś selekcję przeprowadza myśliwy. Eliminuje zwierzęta starsze i słabe. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija hodowlane zwierzęta.


Dziś, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki lub też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie
polowanie
Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com
zabezpieczają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najbardziej istotne cechy odzieży dla myśliwych. Membrana daje 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ocieplany, odpinany kaptur także przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. W związku z tym zasadniczym kryterium przy zakupie odzieży dla myśliwych, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Prawidłowo przystosowana odzież myśliwska pozwoli nam na bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.