Oprawa muzyczna na weselach: DJ czy raczej zespół muzyczny

Sporo młodych par, które są w trakcie przygotowań do wesela, myśli nad tym, czy wybrać zespół muzyczny występujący na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj'a. Obie te możliwości mają swoje plusy i minusy. Musimy więc przekonać się jakie!
Dj na wesele bez wątpienia może zapewnić nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar. Właściwie każdy utwór, jaki sobie wymarzymy, powinien być odtworzony przez dj'a. Poza tym w trakcie przyjęcia uczestnicy sami mają szansę wybierać ulubione piosenki, do których chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem myślimy o bardzo dużym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest o wiele dogodniejszym rozwiązaniem (zobacz).

Niewątpliwie dla większości z nas liczą się także koszty. W sytuacji dj'a wydamy znacznie mniej za całonocne przyjęcie. Zazwyczaj dj'em jest jeden człowiek, który dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, dlatego też nawet bardzo popularny dj powinien nas kosztować zdecydowanie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

przed ślubem
Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi przygotowujących wesela, Brzeg nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Niezaprzeczalnie muzyka odgrywana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym nie zgodzić. Zespół muzyczny bez wątpienia zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki w trakcie przyjęcia. Dla nich dobre wesele jest tylko wtedy, kiedy występuje zespół na żywo. W pewnym stopniu jest to racja, ponieważ niektóry rodzaj muzyki, szczególnie muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.Trzeba jednak wiedzieć, iż cena zamówienia grupy muzycznej będzie zdecydowanie wyższa niż gaża dj'a. Zazwyczaj grupa weselna to minimum 3 osoby, a każdy muzyk będzie musiał zostać opłacony. Ceny mogą więc być różne, zwykle oscylują od 1500 do 5000 złotych. Pamiętajmy jednak, że zespół z górnej półki może kosztować zdecydowanie więcej. W tej sytuacji trzeba mieć na uwadze również fakt, że najlepsze zespoły weselne muszą być zarezerwowane zdecydowanie wcześniej, czasami nawet rok czy dwa lata przed weselem.

Okazuje się zatem, iż wybór pomiędzy grupą muzyczną a dj'em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.
Archiviato in: