Twórczość Rafała Ziemkiewicza

Wszyscy ludzie, którzy chociażby w lekkim stopniu interesują się naszą sceną polityczną, na pewno znają postać Rafała Ziemkiewicza. Bynajmniej nie dlatego, że zajmuje się on zagadnieniami polityki. Jest on wyjątkowo cenionym dziennikarzem, komentatorem sceny politycznej oraz publicystą. Jeżeli przyglądniemy się uważnie jego życiorysowi, bez wątpienia dojdziemy do wniosku, że jest on niespokojnym typem. Był związany z różnymi wydawnictwami prasowymi, a także stacjami radiowymi w naszym kraju, które następnie opuszczał z przeróżnych powodów.
grzbiety książek
Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś współtworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Pojawia się również w programach telewizyjnych.

Jednakże spora część rodaków kojarzy go jako wybitnego felietonistę. Jego wywody na temat naszej sytuacji politycznej są bardzo chętnie czytane, a także oceniane przez czytelników, co możemy sprawdzić, zaglądając na znany już blog publicysty. Własne teksty, które ukazywały się w rozmaitych tygodnikach i na portalach w internecie, wielokrotnie wydawał w formie książkowej. Zbiór felietonów „Zero zdziwień” (przejdź: książki niewygodne) wydano w 1995 roku. Od tamtego czasu w miarę regularnie na półkach księgarni pojawiały się jego kolejne wydawnictwa publicystyczne oraz zbiory artykułów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z Rafałem Ziemkiewiczem pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz także: rafał ziekiewicz ebooki)

Ale publicystyka i dziennikarstwo to jedynie część działalności Ziemkiewicza. Na pewno mało osób wie, że ten publicysta to miłośnik fantastyki i autor wielu poczytnych książek o tej tematyce. Został wielokrotnie uhonorowany znanymi nagrodami za swój dorobek literacki. Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, opublikowanym w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie okrzyknięto go „twórcą roku” w rankingu, tworzonym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.Na stronach swoich powieści publicysta opisuje losy szarych zjadaczy chleba, którzy muszą się odnaleźć się w niezwykłych sytuacjach. Jego twórczość dotyczy bardzo wielu dziedzin naszego życia, dlatego na pewno każdy znajdzie w dorobku tego znanego dziennikarza coś wyjątkowego dla siebie.