Wspaniała podróż na Mazury, które są pełne pięknych jezior, lasów i interesujących zabytków

Kiedy zastanawiamy się nad dobrym miejsce na wakacje w Polsce, Mazury będą świetnym wyborem. Co roku przyciągają duże ilości turystów zakochanych w cudownych jeziorach oraz wysepkach, które mogą podziwiać w spokoju.


Zaraz po Tatrach oraz Bałtyku, Mazury to najczęściej wybierany kierunek podróży. Powinniśmy chociaż raz w życiu odbyć podróż w te tereny. Będąc na Mazurach zdecydowanie musimy odwiedzić zbiornik Śniardwy. Organizowane są w tym miejscu różne rejsy wycieczkowe, z których możemy korzystać oraz podziwiać przepiękny widoki. W tym obszarze Polski znajdziemy także mnóstwo miast, pełnych ciekawych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który dobrze jest odwiedzić. Jeżeli potrzebny jest hotel w Olsztynie ma u siebie wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać. Przez spółkę Hotele Olsztyn możemy szybko i łatwo zabukować miejsca przez stronę internetową. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior a także lasów. Poza starówką można podziwiać na przykład cudowny zamek w Olsztynie. Będzie to bardzo dobry przystanek w trakcie codziennych wycieczek nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach
Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałym miejscem, które powinniśmy zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki zbiorników wodnych, przepiękne lasy tudzież ciekawe zabytki to atrakcje, które możemy tam znaleźć. Wycieczka na pewno będzie niezapomniana. Na terenie parku możemy spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych ptaków, które zamieszkują pobliskie tereny.


Utworzony został tam też rezerwat, który ma na celu ochronę określone gatunki ptaków. Jeśli interesujemy się historią, ciekawą atrakcją jest także Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Zobaczymy w nim mnóstwo urządzeń domowych tudzież rybackich, które stosowano na tym terenie w dawnych czasach.

Podróż na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i chętnie wrócimy na te tereny po raz kolejny. Malownicze lasy jak również ogromne jeziora sprawią, że świetnie spędzimy wakacje i miło odpoczniemy w trakcie rejsów. Interesujące zabytki i ciekawe muzea zapoznają nas z tamtejszą historią tudzież zwyczajami.
Archiviato in: