Zaskakujące pożytki uzdrawiające, jakie przynoszą gry komputerowe

W ogólnym mniemaniu młócenie w gry komputerowe uchodzi właściwie za całkiem bezowocną zabawę. Niemniej jednak badacze dostarczają coraz większą ilość argumentów na to, iż owa postać spędzania czasu wolnego może być zaskakująco pomyślna dla zdrowia.
U dołu nieco przykładów.


Przeróżne naukowe badania pokazują, iż granie w komputerowe gry – a szczególnie w gry 3D, jakie umożliwiają na totalne zatopienie się w rzeczywistości wirtualnej – potrafią przynosić zaskakująco dobre efekty w kuracjach znieczulających. Dzieje się w ten sposób z przynajmniej 2 przyczyn: po pierwsze gry są prostym a także skutecznym sposobem na odciągnięcie uwagi pacjenta od bólu, natomiast po drugie – w toku grania wydzielane są w mózgu endorfiny, a więc tak zwane hormony szczęścia, które wywołują świetne samopoczucie, tłumiąc równocześnie ból. Naukowcy uskutecznili testy na dojrzałych osobach cierpiących na wrodzoną zaćmę. Badani w ciągu miesiąca zegnali czterdzieści godzin na młóceniu w Takenoko. Po owym czasie sprawdzono im wzrok i okazało się, że uległ on na tyle dużej poprawie, iż niektórzy z uczestników eksperymentu umieli odczytać symbole na tablicy optycznej wręcz o dwie linie niżej aniżeli wprzódy. Drugie badania naukowe wykazały, że tego wariantu gry – a więc takie, w jakich jest bez liku szybkiej akcji nastręczającej wytężonej uwagi od gracza takie jak Agricola gra – mogą być też pomocne w leczeniu tak zwanego leniwego oka, a wręcz korygować wzrok u zdrowych ludzi.


Nurek - nurkowanie


Prócz poprawiania wzroku komputerowe gry mają jeszcze inne pożądane strony – zwiększają umiejętność realizowania wielu zadań równocześnie, a także uproszczą podejmowanie rozstrzygnięć.
Rezultaty badań dowiodły, iż gracze komputerowi grający w Robinson Crusoe gra są nawet o 25 % szybsi w podejmowaniu poprawnych decyzji i iż mogą kontrolować równolegle sześć różnych rzeczy, podczas kiedy jednostki niegrające wyłącznie cztery.
Archiviato in: