Co zabrać z sobą na urlop

Okres wyjazdów na wczasy trwa w najlepsze, jednak nim wyjedziesz, czeka cię jeszcze pakowanie. Jest to najmniej miłe zajęcie, jednak dobrze jest wykonać je roztropnie. Od tego, co zabierzesz ze sobą w podróż, zależeć może cały wypad. Przygotowania do wyjazdu rozpocznij od sporządzenia spisu niezbędnego ekwipunku. Dzięki takiemu wykazowi nie zapomnisz tego, co będzie najpotrzebniejsze. Trudno przedstawić sobie udane wakacje bez ładowarki do smartfona bądź aparatu fotograficznego. Nie spisuj jednakże wszystkiego bez ładu i składu.

klik!
Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestr podziel na kilka kategorii, przykładowo ubiór, ekwipunek elektroniczny, kosmetyki, dokumenty. Dopiero w tej chwili możesz zacząć pakowanie. Niezbędna odzież. Wszystko jest zależne od miejsca odpoczynku. Inne stroje weźmiesz, jadąc w góry, a inne na wczasy nad morze. Weź pod uwagę, w jakiej strefie klimatycznej spędzisz wakacje. Jeśli na południu Europy, to oczywiście spakuj sporzej letnich ciuszków.

Jednakże dokądkolwiek jedziesz, zawsze powinieneś zabrać z sobą kurtkę przeciwdeszczową, nieprzemakalne buciki, ciepły sweterek czy bluzę (w Polsce najlepiej kilka sztuk) jak też komplet bielizny na cały pobyt. Nada się też kilka par skarpet, kilka par jeansów długich oraz krótkich, komfortowe buciki sportowe, nakrycie głowy, klapki a także piżama. Nie zapominaj także o kostiumie kąpielowym. Jego kupno w letniskowej miejscowości może cię sporo kosztować.


Nieodzownie zapakuj sprzęt fotograficzny, ładowarkę do baterii a także ewentualnie kliszę. Nie zapominaj o ładowarce do smartfona. Wybór innych urządzeń zależy od miejsca, w jakim spędzisz wakacje. Wybierając się pod namiot, powinieneś spakować znacznie większy bagaż niż wtedy, gdy nocujesz w pensjonacie. Nie każdy ośrodek zapewnia pościel (tak jest np. w niektórych schroniskach), w związku z tym wcześniej o to zapytaj. O ile wyjeżdżasz nad morze, zapakuj zabawki plażowe - polecamy.

Nie zapomnij także o przewodniku po regionie, w który się wybierasz a także aktualnej mapce. W trakcie wielogodzinnej jazdy czas ogromnie się dłuży. Pasażerowie mogą zatem wziąć czasopisma, lektury, krzyżówki jak też audiobooki. Pamiętaj o dokumentach. Przed wyjazdem upewnij się, że masz z sobą dowód osobisty (w niektórych krajach leżących w strefie Schengen nieodzowny będzie też paszport).