Jak zintegrować pracowników

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na organizowanie raz na jakiś czas dla swoich pracowników imprez incentive. Pod tym pojęciem ukrywa się nic innego jak wszelkiego rodzaju wyjazdy integracyjne. Czasem szefowie firm zlecają przygotowanie tego typu wydarzeń działom zarządzania zasobami ludzkimi, a czasami decydują się na zlecenie tego zadania firmie zewnętrznej. Powstało mnóstwo takich firm, które są wyspecjalizowane w kompleksowym przygotowywaniu tego typu wyjazdów.Gdy rozchodzi się o eventy firmowe to zwykle firma taka przygotowuje kilka propozycji zróżnicowanych pod względem miejsca i proponowanych atrakcji. Może to być przykładowo wyjazd w góry połączony z podstawowym kursem wspinaczki, albo atrakcjami w postaci zjazdów po linie, zwiedzania jaskiń, albo nartami, gdy chce by zorganizować tego rodzaju wyjazd w zimie. Może to być także na przykład kurs pływania na windsurfingu nad morzem, spływ kajakowy, paintball, różnego rodzaju gry terenowe… Możliwości jest naprawdę mnóstwo i wszystko zależy jedynie od naszego wyboru i zaplanowanego na tę imprezę budżetu.

integracja w firmie
Źródło: teamworking.com
Wszelkiego typu wyjazdy motywacyjne przygotowuje się także jako nagrodę dla pracowników za osiągnięte wyniki. To idealny sposób podziękowania za włożoną pracę i zaangażowanie. Zwłaszcza, jeśli zapowiem, że taki właśnie jest cel konkretnego wyjazdu. Bardzo istotne jest jednak, żeby tego typu wyjazd był świetnie zorganizowany. Nie możemy pozwolić na to, że będą jakieś trudności z hotelem, posiłkami czy zorganizowanymi aktywnościami. Pamiętajmy organizacja imprez integracyjnych jest bardzo istotna. Z tego powodu też odpowiednio wybierzmy firmę, której planujemy zlecić organizację wyjazdu. Różnego rodzaju propozycje łatwo wyszukać w Internecie wpisując choćby hasło „imprezy firmowe Wrocław”.

Możemy w ten sposób zapoznać się z propozycjami kilkunastu różnych firm, dowiedzieć się czy zapewniają organizację na takim poziomie, który nas satysfakcjonuje. Gdy znajdziemy dobrą firmę, która przygotuje wszystko w odpowiadający nam sposób, nie obawiajmy się korzystać z jej usług kolejny raz. Dobrze jest mieć sprawdzonego partnera, któremu można zlecać różnego typu zadania, takie jak choćby obsługa podróży służbowych. Zyskamy wtedy pewność, że wszystko jest sprawdzone i nad przygotowaniem panują specjaliści.

Po więcej artykułów zapraszamy na http://www.organizacja-eventow-2013.pl/.
Źródło : bestevent.net.pl
Autor : S.S.