W jaki sposób uczyć się nowych języków?

Jasne jest, iż do lekcji przydałyby się jakieś książki czy innego typu materiały. Wybór możliwych samouczków, podręczników, kursów i wszelkiego typu innych pomocy naukowych jest ogromny oraz urozmaicony w zależności od języka. Można jednak na początku to wszystko zwyczajnie w świecie odrzucić. Nim człowiek nabierze rozeznania w tym, jakie podręczniki się do czegoś przydadzą, a jakie nie musi zwyczajnie upłynąć troszeczkę czasu. Jeżeli chcecie zacząć naukę zupełnie nowego języka, zacznijcie od zakupu jakiegokolwiek samouczka, jaki w swej postaci oraz układzie będzie wam się w największym stopniu podobać. To znaczy kupcie ten, który będzie według was wygodny w zastosowaniu. Na leksykony oraz inne materiały przyjdzie czas.

angielski
Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com
Na spokojnie można natomiast korzystać ze słowników internetowych. Kiepską metodą jest natomiast nabywanie masy książek. Wielu ludzi lubi tak robić. Nabywają stertę publikacji i są święcie przekonani, iż szykują się do rozpoczęcia nauki. Tak naprawdę próbują oni odłożyć moment, w jakim istotnie wezmą się do pracy (częstokroć nigdy on nie następuje). Innymi słowy na początku nauki nowego języka kupcie jeden nieskomplikowany oraz przejrzysty samouczek. Serio, na początku mniej to sporzej.Nie lekceważ przedmiotów ścisłych. To jest całkiem interesująca sprawa oraz oparta na doświadczeniach prelegentów języków obcych. Osoby o tak zwanych „umysłach ścisłych” poradzą sobie z gramatyką o wiele lepiej niż „humaniści”. Umiejętność analitycznego rozmyślania (tego na ogół uczą nauki ścisłe) jest bardzo przydatna w uczeniu się czegokolwiek.Źródło - Lingwista

nauka języków obcych
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
W wypadku języków obcych pozwoli wam z większą łatwością uczyć się gramatyki, czy też na dalszym etapie spostrzegać analogiczne struktury w rozmaitych językach (co bardzo pomaga w opanowania następnych języków). Strategii na ćwiczenie zdolności analitycznego myślenia jest wiele. Oto parę przykładów: gra w szachy bądź inne gry logiczne, rozwiązywanie logicznych zagadek (przykładowo sudoku), gra w gry strategiczne komputerowe, czytanie kryminałów, uczenie się programowania. Rzecz jasna rozwijanie owych umiejętności to coś, co należałoby robić „w tle” w trakcie nauki języka a skutki takich działań będę dostrzegalne po dłuższym okresie.Pomocne również mogą być obozy językowe ewentualnie kursy językowe w obcych krajach - więcej na ten temat.