Pełne wrażeń wyprawy kajakiem

Jesień się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze jest stosunkowo ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje minęły, to możemy wykorzystać ładne weekendy na aktywność na świeżym powietrzu. Opcji jest mnóstwo, a jedną z najbardziej atrakcyjnych są spływy kajakowe. Rzek płynie w naszym kraju dużo, więc najczęściej nawet nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby tej przyjemności zaznać. Oczywiście najlepsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam można znaleźć wiele urokliwych rzek, kipiących kolorami zakamarków.
organizator spływów kajakowych Kajaki nawet w mieścieTo jednak tylko jedna z możliwości. Nawet we Wrocławiu albo Warszawie możemy urządzić sobie kilkugodzinny spływ kajakowy. tak naprawdę w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (więcej na serwisie: firmy organizującej spływy kajakowe). Kiedy nie wiemy jaki kierunek obrać, nie znamy rzeki, możemy również przygotować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku jest dość łatwe. Naturalnie, trzeba uważać na pływające w rzece gałęzie i wystające głazy albo płytkie miejsca, lecz wystarczy kilka porad przewodnika, żebyśmy dobrze sobie poradzili. Oczywiście obowiązkowo trzeba zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszystkich poleceń.

Kajaki to wspaniały sposób na relaks. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Oczywiście trzeba się namachać wiosłem, ale zwykle okolica jest niezwykle urokliwa, pływaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Musimy pamiętać, aby do wycieczki dobrze się przygotować. Wybierzmy szybko schnące ubrania, strój kąpielowy, nakrycie głowy. Jeśli świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie ochronnym - na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i grożą nam poparzenia.
Dobrze jest też zapakować cienkie rękawiczki, aby nie dorobić się odcisków na dłoniach. Naturalnie musimy również odpowiednio schować ważne przedmioty, jak kluczyki do auta, komórka czy portfel. Tu świetnie zdadzą egzamin hermetycznie zamykane pojemniki. Worki foliowe mają to do siebie, że mogą się podrzeć, a poza tym nie da się szczelnie ich zamknąć. A kiedy już będziemy odpowiednio przygotowani - ku przygodzie!