Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najładniejsza?

Niejedna pani domu marzy by olśnić swoich gości. Można to zrobić na wiele sposobów – jednym z nich jest wybranie perfekcyjnej zastawy stołowej.


Wszystko posiada własne trendy, także talerze, misy oraz zestaw noży.


sklepy proponują nam mnóstwo wzorów i form – nic więc zaskakującego, że nierzadko mamy kłopot, co wybrać. Ostatnio coraz popularniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-garneczki.pl. Tego typu talerze są niezwykle oryginalne oraz znakomicie wyglądają na stole, szczególnie obok gustownych elementów.


pediatra
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com


Tak naprawdę talerze, zwłaszcza te do obiadu, to niezwykle istotny element stołowej zastawy. Pełni on kilka ról. Talerze sprawiają, że je nam się z nich komfortowo lub też nie. Właśnie one odpowiadają za wizualny odbiór całości zastawy. Co więcej, talerze kwadratowe będą także decydować ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym skromniejsza ilość posiłku się na nim zmieści. Powinno się również zwracać uwagę na tworzywo, z którego talerze zostały wyprodukowane. Im będzie solidniejszy, tym dłużej będzie można użytkować tą piękną zastawą.
Kształt to nie jedyny aspekt, na który powinno się zwracać uwagę podczas zakupu zastawy. Liczy się też kolor – często to on decyduje o naszym nastroju przy jedzeniu i apetycie. Białe talerze kwadratowe są w największym stopniu klasyczne, to również tyczy się odcienia czarnego. Tego typu kolory dopasowują się do wszystkiego, można je używać w czasie zwykłego obiadu, ale także podczas ważnej oraz eleganckiej kolacji. Bardzo często jednak panie wybierają inne odcienie, żeby dodać swojej kuchni odrobinę więcej barw.


Jeżeli chodzi o tworzywo, najlepiej decydować się na talerze wyprodukowane z ceramiki bądź szkła. To w największym stopniu eleganckie talerze, są jednocześnie niewrażliwe na zniszczenia oraz zadrapania. Oferowane są też talerze wykonane z tworzyw sztucznych, jednakże nie wywołują one tak dużego wrażenia jak wykonane z ceramiki.


Do zastawy wybierz też pasujący zestaw noży,więcej porad tutaj aby uzupełnić całość.


Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasami dość duży koszt. Opłaca się mimo to mieć choć jeden elegancki komplet stołowej zastawy, by być przygotowanym na wszystkie niespodziewane okazje.
Archiviato in: