Perspektywa jutra – ale nie do końca wiemy jak bliska

Jeśli ktoś jest fanem filmowej serii Mad Max to na sto procent gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak każdej osobie, która uwielbia wyzwania. Tutaj bohaterów jest czterech, jednym z nich jesteśmy my, musimy wygrać z wrogami. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie dają nam zadania, które pomagają chronić ich przed nieobliczalnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego rodzaju broń. Jednak najciekawsze jest chyba to, że w ciągu gry, razem z kolejnymi etapami zyskujemy kolejne umiejętności, a co za tym idzie lepiej nam walczyć z potworami.

Zestaw kinomaniaka
Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przez możliwość dołączenia do gry graczy w każdym momencie i do opuszczenia jej, możemy naprawdę świetnie się bawić, bo nie prowadzi to do straty zdobytych łupów. Jeśli jednak gramy w pojedynkę, wtedy w ciężkich momentach możemy liczyć na NPC-e, którym trzeba dawać łatwe komendy i co ważne możemy wymieniać im broń. To nie do końca tylko i wyłącznie jatka, tu chodzi o to, by, ochronić ludzkie gatunek i ochronić planetę, która chcą przejąć potwory. Nie można, więc podczas gry nie pamiętać o tym istotnym aspekcie.

Tolkienowski świat w grze komputerowej

Ta gra to wprowadzenie nowej jakości do świata gier komputerowych. Nie da się inaczej nazwać tej gry aniżeli mianem prawdziwego fenomenu. Gra śródziemie cień mordoru to akcja, która toczy się jeszcze przed tym, co ma miejsce w samym „Władcy Pierścieni”. Technicznie rzecz ujmując świat obserwujemy zza pleców postaci, tak została ustawiona kamera. Głównym bohaterem jest Talion, którego rodzinę zabijają poplecznicy Saurona i który sam potem ginie w walce. Ale dzięki prastarym mocom Talion zostaje wskrzeszony, by móc zabić popleczników Saurona i samego Saurona.W grze dowiadujemy się jak powstały słynne pierścienie. Z czasem dochodzi do nas też, kto i z jakiego powodu wskrzesił Taliona, a każda nasza decyzja, w sensie decyzja bohatera gry ma swoje konsekwencje. Gra śródziemie cień mordoru to perfekcyjnie dopracowana fabuła. Nie ma tam żadnych dłużyzn akcji. Co interesujące, każda postać ma swoje własne umiejętności. Przeciwnicy są w stanie domyślić się naszych następnych kroków, bo uczą się na tym, co widzą. Mogą pałać do nas czystą nienawiścią lub chociaż nie przepadają za nami jakoś nam pomóc. Dzięki świetnej pracy grafików i ogółem ludzi, którzy maczali palce przy robieniu tej gry dostajemy idealnie przeniesiony świat tego, co można było zobaczyć w kinach w filmach na podstawie powieści Tolkiena.

Dzięki temu zanurzamy się w świat Mordoru, który pochłonie nas totalnie. Cała audiowizualna stron i łatwośćprostota sterowania bohaterem – upiorem, daje prawdziwą przyjemność i wielką satysfakcję z gry. Jeśli, więc lubimy książki Tolkiena, oglądaliśmy kilka rady serię filmów o Władcy Pierścienia, to warto zanurzyć się w świat śródziemia Mordoru. Na sto procent nie będziemy rozczarowani. W dodatku zrozumiemy, że gry komputerowe wcale nie są czymś złym i rzeczywiście mogą okazać się świetnym sposobem na chwilę odpoczynku po długim dniu.
Archiviato in: