Zabawa na podwórku czy przy komputerze? Jak bawią się dzieci XXI wieku?

Obecnie dzieci w Polsce, ale niemalże na całym tym świecie rodzi się mniej, niż kiedyś. Nie ma najmniejszego sensu rozmyślać nad najistotniejszymi przyczynami tego typu stanu rzeczy. Przecież akurat to generalnie i tak często nie jest od nas zależne. Jednakże nikt nie powiedział, że niższa rozrodczość kobiet ma wiele wad. Tzn. ma całkiem sporo wad, ale ma również sporo atutów. Np. wreszcie dzieci mogą uczyć się w tych klasach, które najzwyczajniej są bardziej odpowiednie, powodujące, iż wyniki w nauce są sporo lepsze.


Wakacje w domu nie muszą być nudne
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Skoro w jednej klasie uczy się sporo mniejsza grupa dzieci, to nigdy nie powinno zdziwić, iż dzieci są sporo bardziej usatysfakcjonowane. Oczywiście ciągle zdarzają się takie klasy, w których panuje spory ścisk. Jednak przydałoby się w takim razie poruszyć w tym momencie najbardziej istotną kwestię. A mianowicie: co zrobić, aby w odpowiedni sposób dbać o swoje dziecko. Może należy postarać się o to by w dzisiejszych jakże dziwnych czasach najzwyczajniej dzieciak spędzał na świeżym powietrzu sporo swojego czasu?

Ci ludzie, którzy twierdzą, że jeszcze dekadę temu na naszych podwórkach było masę więcej dzieci mają naturalnie rację. Jednak to pewnie żaden wyczyn - jeśli w domu nie było za wielu rozrywek, czymś naturalnym było siedzenie na podwórku. Obecnie jest dużo inaczej. A więc znacząca część dzieciaków nie ma żadnej motywacji do tego, aby wyjść na podwórko (nic nadzwyczajnego, skoro w samym internecie wyszukać można od groma interesujących zajęć, sprawdź chociażby ten link - zrób to sam dla dzieci). A więc: z pewnością rodzice powinni pilnować tego, aby ich dziecko miało motywację. Spokojnie: dzieci bardzo lubią bawić się na dworze!

Jednakże skoro żyją w takiej rzeczywistości, nie powinno dziwić, że bardzo często nieustannie przesiadują u siebie w domu. Warto mieć na uwadze, iż jest sporo fajnych typów zabaw. Właśnie: w co można się bawić na podwórku? Cóż, trudno wymienić sensowne zabawy, bo przecież dzieci mocno się od siebie różnią. W takim razie: ze wszech miar ważne jest to by nie uważać, że dzieciaki tak czy siak mogą spędzać znaczną część własnego życia z dala od podwórka, kolegów. Zwracajmy dużą uwagę na tego typu kwestie, bo potem będzie zbyt późno. Nie powinniśmy akurat do tego dopuścić!
Archiviato in: