Czy w istocie każdy może dzisiaj robić piękne zdjęcia?

Aparaty cyfrowe sprawiły, że w zasadzie robienie zdjęć jest proste, błyskawiczne, fajne, a jeszcze oprócz tego nie takie znowu drogie. Bardzo dobrze pamiętam czasy, w których musiałem zachować ostrożność, nie robić głupich fotografii, bo przecież później i tak będzie trzeba zapłacić spore pieniądze za wywołanie. A w dzisiejszej sytuacji? Robimy tysiące fotek, a potem i tak znaczną część z nich usuwamy - bezpowrotnie. Dobrze, lecz czy faktycznie definitywnie każdy jest w stanie tworzyć
niezwykłe zdjęcia?
Według mnie tak - naturalnie są wyjątki, kompletne beztalencia, ale to na całe szczęście margines. Na początku polecam odwiedzić solidny sklep fotograficzny (odwiedź: www.sigma-sklep.pl). W sklepie natrafimy na profesjonalny sprzęt, dzięki któremu robione przez nas zdjęcia będą naprawdę piękne. Zwykła cyfrówka? Niby również może robić jakieś zdjęcia, lecz zapewne ich jakość nie będzie zadowalająca. Pewnie typowy Kowalski nie dostrzeże większej różnicy, lecz zaręczam, iż jest wielka różnica między zdjęciami robionymi odpowiednim sprzętem, a tymi, które najzwyczajniej zostały zrobione "byle czym". Weźmy choćby w rachubę obiektywy - całkiem sporo zależy od właśnie tego jak podejdziemy do owej kwestii.

Sam jestem wielkim sympatykiem obiektywów firmy Sigma. Sądzę, iż przykładowo sigma 18-200 (zamówisz na www.sigma-sklep.pl) to prawdziwy majstersztyk. Ciężko mieć co do tego nawet małe wątpliwości - fakty są takie, że Sigma to na akurat ten moment jedna z lepszych firm produkujących sprzęt fotograficzny. Szanuję tę markę przede wszystkim z tego powodu, iż gwarantuje dużo bardziej udane fotki, a jeszcze na dodatek nie jest firmą, która tak jakby zdziera kasę od fotografów. To na pewno godne większego szacunku.

Akcesoria firmy sigma na spokojnie można kupić na chociażby aukcjach internetowych. A więc ogólnie nie mówimy w tym momencie o wielkich kosztach - mówię w tym momencie o używanym sprzęcie. A to dobrze pokazuje, że jeśli pragniemy robić niezwykłe zdjęcia, posiadamy być może nawet talent, lecz najzwyczajniej w świecie nie mamy pieniędzy, to tak czy siak jesteśmy w stanie wcielić swoje marzenia w prawdziwe życie. Bo najważniejsze jest to by zawsze stawiać dla siebie cele. A potem robić wszystko co możliwe, aby wreszcie nam się udało. Kocham fotografię, sądzę, że ciężko o dużo bardziej interesujących pasji.