Jak bardzo ważny jest cel w życiu. Czasami to tylko dla niego jeszcze bardziej się staramy

Idealnie jest mieć cel w życiu, żyć po coś, cieszyć się małymi sprawami i dążyć do rozkwitu swojego charakteru Też tak czujesz czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, zapewne cenisz ten wspaniały stan. Jeśli nie doświadczasz tego to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął tak właśnie żyć. Co do tego potrzeba? Tak naprawdę jednocześnie mało i dużo, bo jak pomierzyć i poważyć wiarę w siebie samego? To ciężkie do wykonania. Warto jednak podjąć trud, aby to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki
Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, ktoś zapyta, ale jak to zrobić? Nie ma jednoznacznych testów, a jeśli są nawet, to na pewno są niemiarodajne. Pojęcie „wiary w siebie” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to z wiarą bywa – nie powinniśmy jej odbierać na poziomie logicznym, lecz duchowym. W tym przypadku trzeba wspomnieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy odczuwają jej siłę i mogą korzystać z niej, a drudzy mają z tym problem? To właśnie najciekawsza kwestia tego wywodu. Myślę, że za takimi pojęciami, za tą problematyką kryją się pewne reguły, które przewodzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak jesteśmy zdolni zaplanować własne życie. Są bowiem pewni ludzie, którzy posiadają jakieś interesujące zainteresowanie, które trzyma ich przy życiu, co więcej umożliwia ciekawsze spędzanie swojego życia, jeszcze bardziej bogato. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, pewne zaznaczone punkty, jak miasta na mapie, które warto odwiedzić. Z hobby jest przecież tak, że kładzie przed nami różne wyzwania, które możemy osiągać po kolei, możemy to robić we własnym czasie, najlepszym dla nas. Nie działamy pod presją, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak na przykład zbieranie kolejek, jak tu - ciekawa strona.

Hobby rzadko przynosi nam pieniądze, a pomimo tego jest nieodzowne, aby życie było bardziej zajmujące. Przykładem jest hodowla rybek (przydaje się: zerknij tu). To właśnie ten czynnik bez gotówki ma wielkie znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby. Choć do uprawiania hobby są niezbędne pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nikt nie sprzedałby swojego hobby. To coś więcej aniżeli pieniądze i inne kwestie. To jest stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy wspierać i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.
Archiviato in: