Jak podrasować swój samochód?

O zakupie własnego samochodu marzy każdy młody człowiek, aczkolwiek nie zawsze realizacja tego marzenia jest realna. Na ogół młodzi ludzie nie posiadają stałego źródła dochodu lub jest ono niestabilne do tego stopnia, iż nabycie własnego auta nie byłoby zbyt rozsądnym krokiem. Są jednak tacy, którzy marzenie to realizują lub którzy mogą liczyć na pomoc w tej kwestii rodziców.


Pierwszy samochód nie jest zwykle tym wyśnionym, a jedynie tanim modelem, który służy do nauki jazdy. Nieco inaczej jest w momencie, kiedy nabywamy swój wymarzony samochód. Wówczas zależy nam na tym, ażeby był on jak najbardziej „wypasiony”. Masa młodych kierowców stawia też na podrasowanie zakupionego samochodu poprzez tuning jak i coraz bardziej popularny ostatnimi czasy chiptuning. Na czym polega tuning chyba nie trzeba wyjaśniać, ponieważ jest to zagadnienie powszechnie znane.

Więcej informacji: TuningChip

czarny samochód
Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio znacznie modniejszy stał się jednakże chip tuning, czyli działanie mające na celu elektroniczną poprawę mocy pojazdu jak i momentu obrotowego. Jeszcze parę lat temu tego rodzaju usługi były niszowe, bo interesowali się nimi wyłącznie pasjonaci motoryzacji. Dzisiaj zainteresowanie jest dużo większe, o czym świadczyć może choćby fakt, iż usługę taką do swej oferty włączyło wiele serwisów samochodowych w różnych częściach kraju. O ile dobrze zapoznamy się z tematem, bez wątpienia okaże się, że i w naszej okolicy usługi takiego rodzaju są świadczone.

Sprawdź również: www.tuningchip.pl/p/21505/8920/chip-box-quot-120-quot-do-volkswagen-115-km-2-0-sharan-i-benzyna-lpg-volkswagen.html


Ile kosztuje taka modyfikacja? Ceny usługi są odmienne, bo zależne są od lokalizacji jak i renomy serwisu samochodowego. Przeważnie jednak kształtują się na poziomie kilkuset złotych. Na wydatek istotnie przekraczający tysiąc złotych muszą się jednakże przygotować właściciele ciężarówek jak i autokarów. By dowiedzieć się, ile chiptuning będzie kosztował w przypadku naszego samochodu, najlepiej wybrać się do pobliskiego serwisu, jaki ma tego typu usługę w ofercie i poprosić o zaprezentowanie przygotowanie wyceny.