Linia melodyczna z pięknym tekstem

Każdy słyszał, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Choć nie zawsze to widać, to nie sposób zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, które pojawiają się na rynku. Młodzi muzycy uprawiający różną muzykę, pokazują się, z można by powiedzieć, dinozaurami sceny rozrywkowej poprzedniego pokolenia i nagrywają wspólnie piosenki, które pojawiają się na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez kilka tygodni. Widocznie mieszanka wprawy i znajomości sceny i innowacyjności działa na korzyść muzycznych eksperymentów.
koncert  50 Cent & G-Unit
Autor: digboston
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie swojego muzycznego światopoglądu. Owszem możemy lubić jakiś gatunek mocniej, ale warto wiedzieć, co dzieje się w muzyce ogółem. Nie powinniśmy się zaperzać i mówić, że tylko jeden band jest okej. Bywa i tak, że naprawdę warto sięgnąć po coś nowego i przewietrzyć swoje horyzonty muzyczne (zerknij na instrumenty: instrumenty dęte i akcesoria do nich). Nie wszystkie płyty, które się pojawią są fajne, ale powinniśmy mieć pewne porównanie, a nie tylko zasłuchiwać się w jednym gatunku. Muzyka stale się rozwija nie można zostawać w tyle.

Muzyczne inspiracje i aspiracje



Często kiedy słyszeliśmy jakąś piosenkę myślimy sobie, że też chcielibyśmy umieć tak skomponować piosenkę albo tak śpiewać. Niektóre osoby poza tym, że mówią również działają. Inspirujące są te utwory, które już gdzieś słyszeli i robią swoje utwory. Później klaruje się ich własny styl i zdarza się, że mają sukcesy, a czasem grają po różnych klubach i cieszą się ze sławy we własnej miejscowości. Muzyka daje możliwość ludziom rozwijać się. Czasem pewni muzycy wybierają zły instrument, wychodzi na to, że wcale nie powinni uczyć się gry na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na kontrabasie. Jednak, jeśli się nie spróbuje to nigdy nie wiedzielibyśmy, jaki instrument nam odpowiada (zerknij: akcesoria do gitar).

Muzyka pozwala improwizować i pozwala na wspinanie się po szczeblach muzycznej kariery. Niektórzy muzycy mają aspiracje w stylu zdobycia kilku nagród, jednak bardzo często najwspanialsi muzycy to Ci, którzy nie myślą o laurach, a chcą pokazać własne odczucia słuchaczom. Muzycy, którzy grają z wnętrza duszy i grający dla ludzi, to zdobywają laury i mają ogrom fanów.