Czy trzeba kupić własne kajaki

Ludzie, którzy mieli okazję być na spływie kajakowym dobrze wiedzą, że nie trzeba mieć swoich kajaków. Zresztą prawda jest taka, że niewielka liczba osób posiada w domu kajak. Nie jest to w naszym kraju tak powszechny sprzęt jak rower. Oczywiście są osoby, które posiadają własne kajaki.


Ale są to ludzie, którzy organizują spływy kajakowe albo po prostu kochają pływanie na kajakach i często sami jadą nad rzekę z kajakiem. Dla tych, którzy nie posiadają kajaka a chcieliby popływać muszą wypożyczyć kajaki. Każda wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma również kapoki. Wiadomo, że za wypożyczenie kajaku będzie trzeba uiścić opłatę. W niektórych wypożyczalniach kamizelkę dostaje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok należy się dopłata. Ale prawda jest taka, że bez kamizelki ratunkowej nie powinniśmy wsiadać do kajaku. I nie ma żadnego znaczenia, czy umie się pływać, czy nie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A jeśli my sami wsiadający do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.

A może by tak postawić na…
Czasem mamy możliwość zobaczyć w TV ludzi, którzy pasjonują się pływaniem wyczynowym, weźmy pod uwagę takie kajakarstwo górskie, to niesamowita przeprawa przez naturę. Ale, jeżeli chodzi o kajaki to wcale nie musi być aż tak ekstremalnie, może być również o niebo spokojniej. Jeżeli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na sto procent uda nam się popatrzeć na niepowtarzalne widoki. Na pewno trochę się zmęczymy, wiadomo trzeba popracować rękami, ale naprawdę warto. Jeżeli jeszcze nigdy nie byliśmy w kajaku. To powinniśmy szybko to zmienić.
rzeka
Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com
Warto skrzyknąć się kilku przyjaciół i wybrać na na kajaki. A jeśli akurat żaden nie jest organizowany w pobliżu to samemu warto pojechać do wypożyczalni i w parę osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które będą nadawały się do pływania kajakiem.
Musimy tylko poszukać w Internecie i zobaczymy gdzie w naszej okolicy możemy oddać się tej przyjemności. A jeżeli nic nie znajdziemy, to możemy być pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Warto podyskutować z kimś, kto dobrze zna okoliczne wodny, bo zawsze może dać sporo istotnych wskazówek i musimy pamiętać o kamizelkach ratunkowych. Dobrze gdybyśmy zrezygnowali nawet z jednego piwka, szczególnie, gdy jest naprawdę gorąco. W awaryjnych sytuacjach nawet jedno piwko będzie zagrożeniem.
Archiviato in: