Gry przeznaczone dla miłośników zanurzenia w świecie przygód i pięknych stworzeń

W obecnych czasach dużą popularnością cieszą się gry komputerowe i gry, w które wolno grać na konsoli. Jednakże wciąż wolno zetknąć te jednostki, które lubią grać w gry planszowe albo karciane.
jezioro
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com


image - muzyka
Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com


Zaletą tych gier będzie fakt, iż mogą łączyć przy jednym stole całe familii, a w takim rodziców i pociech. Świetnie sprawdzają się w okresie, jak brakuje prądu albo doszło do awarii komputera czy telewizora. Toteż w mnóstwa mieszkaniach obok płyt z grami komputerowymi można znaleźć również gry planszowe i przeróżne karty. Zaś pośród typów gier planszowych można zmienić gry rodzaju monopol oraz gry przeznaczone bardziej dla pociech lub przenoszące jednostki uczestniczące w rozgrywce w świat starożytny lub świat magii czy świat potyczek militarnych.


jeziora


Jedną z takich gier planszowych przenoszących uczestników w świat magii jest gra talisman magia i miecz. Wchodząc w takie grę uczestnicy zaczynają poszukiwać skarbu wcielając się w rozmaitych bohaterów i zbierając talizmany. Muszą równocześnie mierzyć się z różnymi przeciwnościami przechodząc poprzez krainę smoków. Ze powodu na to, że talisman magia i miecz będzie grą bardzo skomplikowaną i wielopłaszczyznową potrafią w niej uczestniczyć nie jedynie pociech, ale również osoby dorosłe, które dzięki czemu będą mogły spędzać czas z najmłodszymi członkami rodziny.


Natomiast grą przeznaczoną dla osób chcących zajmować się konstrukcja różnych obiektów będzie carcassonne gra. W okresie takiej gry wykorzystywane będą żetony, przy pomocy jakich można układać różne obiekty i postarać się o ich zwiększenie. W taki sposób carcassonne gra będzie grą typowo familijną, w jakiej może uczestniczyć cała rodzina bez obaw o to, że pociech uczestnicząc w tej grze zaczną zadawać jakieś niewygodne pytania.


Wiele osób lubi również uczestniczyć w grach karcianych. Jedną z tych gier jest bang gra utrzymana w klimacie Dzikiego Zachodu.
W czasie tej gry każdy może wcielić się w szeryfa starającego się o zachowanie spokoju w miasteczku. Dzięki uczestnictwie w bang gra wolno zajmować się nie jedynie zwykłą grą w karty, lecz również wciągać się w rywalizację na polu ścigania niebezpiecznych bandytów.
Archiviato in: