Moda na gry planszowe

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, ekonomiczne czy podróżne opanowują serca nie tylko dzieci, ale również niejednokrotnie serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy grach w domach, kawiarniach, restauracjach czy domach kultury. Razem budują księstwa, walczą z potworami, zdobywają niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych trasach handlowych.


Zestaw gier towarzyskich
Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci (http://www.planszoweczka.pl/kategoria/gry-dla-dzieci) z pewnością są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Obok gier planszowych dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież pierwszoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry może być ciekawą propozycją na wyjście z przyjaciółmi do klubu czy latem na łąkę. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozruszania domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Potrzeba tylko chęci i gry. Nawet jedna osoba może wybrać coś dla siebie i ciekawie spędzić wolny weekend.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive
Jeśli nie mamy ochoty wydawać pokaźnych kwot na gry, o których nie wiemy czy nam się spodobają zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z wielu festiwali gier organizowanych co jakiś czas w innym mieście. Inną alternatywą do zakupów w ciemno jest także wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość czeka gry planszowe, ale obecnie przeżywają one renesans i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa potrwa dłużej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.Planszóweczka.pl.
Źródło : http://www.planszoweczka.pl