Jak zaplanować wolny czas? Jakiego rodzaju zajęcia są najlepsze, aby umilić takie momenty?

Każdy z nas niekiedy potrzebuje odskoczni od codzienności, czegoś odmiennego niż identyczne obowiązki. Jest wiele możliwości, by właśnie jakoś sobie to odreagować, a jedną z bardziej odpowiednich jest wybranie jakiejś gry, jaka umili nam czas wolny.


Które jednakowoż gry wybrać, jakie się sprawdzą? Wybór jest rzeczywiście duży, lecz bez wątpienia dobrze wspomnieć o dwóch szczególnie ciekawych, wyjątkowych grach.
wysokie napięcie gra
Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com


Pierwszą z nich jest kawerna gra jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Już od lat okupuje wysokie miejsca w wielu rankingach i na pewno nikogo to nie będzie zadziwiać. To gra najlepsza dla wielbicieli gier ekonomicznych, ale i mechaniki worker-placement.


W tego typu grze zostajemy głową rodziny, krasnoludem, jaki żyje w górach. Rozpoczynamy przygodę, w czasie której każdy z naszej rodziny będzie następnym pionem, jaki wykonywać będzie inne akcje. Tak samo na uwagę zasługuję kolejna pozycja, jak wysokie napięcie gra bardzo interesująca i doceniana przez wiele osób. Podczas takiej gry licytujemy elektrownie, takie jak atomowe i wiatrowe, jakie następnie wykorzystujemy do podpięcia miasta do swojej sieci energetycznej.


Pewne rodzaje elektrowni potrzebują dosyć specyficznych surowców, jak węgiel czy uran, zaś ich cena i dostępność dosyć pokaźnie zmienia się na rynku. W tej grze więc musimy liczyć na strategiczny zmysł, który przydaje się także w prawdziwym życiu.
Uzupełnieniem gier są określone dodatki, takie jak koszulki na karty, dzięki czemu są one zawsze w najlepszym stanie. Dobrze zakupić gry już z tymi dodatkami, dzięki temu uda nam się zachować ich dobry stan przez długi czas.
Archiviato in: