Majsterkujesz? Wspomóż środowisko!

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Człowiek podczas szybkiego postępu technicznego druzgocąco wpłynął na środowisko. Niebezpieczne śmierci z nowych fabryk zatruły wodę i powietrze. Wieloletnie eksploatowanie lasów zdewastowało sporo wyjątkowych ekosystemów i sprawiło, że do atmosfery idzie mało życiodajnego tlenu, powstającego właśnie dzięki bujnej roślinności. Sporo gatunków zostało mocno skrzywdzonych przez szkodliwą działalność ludzi. Niektóre rodzaje ptaków mają spory kłopot przy rozpłodzie, gdyż nie umieją znaleźć dobrych punktów na konstrukcję gniazda. Z tej przyczyny wielu ludzi myślących ekologicznie konstruuje sztuczne budki lęgowe, by ptaki mogły tam zamieszkać. Tak możesz wnieść mały, ale znaczący wkład w wsparcie dla znikających zwierząt.


Budki lęgowe oferowane są w internecie bądź w sklepach dla zwierzaków. Trzeba nie zapominać, że domki dla ptaków konstruuje się dla konkretnego gatunku fauny, biorąc pod uwagę różne ich wielkości i cechy. Istnieją ptaki, które potrzebują dziwnych punktów na gniazdo. Przykładem tego jest oczywiście polski bocian, który zakłada rodzinę w sporym gnieździe na wysokim obiektach. Niestety, wiele bocianów stawia na osiedlanie na kominach od fabryk, dlatego każdy troskliwy człowiek powinien pomyśleć o w odszukaniu mu innej, lepszej miejscówki i skonstruowaniu tam specjalnej platformy.

ptak
Autor: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com
O ile przejawiasz uzdolnienie do majsterkowania w drewnie, karmniki dla ptaków możesz stworzyć własnoręcznie w mieszkaniu. Skonstruowanie takiego domku nie jest trudne ani nie potrzebuje dużych wydatków. Wszystko, co jest konieczne, to sprzęt, nieco zwykłego drewna i garść umiejętności manualnych. W cyberprzestrzeni znajdziesz specjalne zasady konstrukcji budek do rozmnażania dla konkretnych zwierząt – wielki specjalista zwierzęcy Jan Sokołowski ułożył je, gdy wystarczająco poznał ich potrzeby i obyczaje. Projekty dla różnych typów fauny charakteryzują się zatem różnoraką wielkością i kształtem.


Źródło : sklep na pTAK!
Archiviato in: