Recenzje filmów oraz inne źródła

Urządzenie WD TV Live Hub
Autor: WD
Źródło: WD
Przy dzisiejszej pokaźnej liczbie różnorodnych produkcji filmowych, programów telewizyjnych i kin, wybór najbardziej odpowiedniej opcji sprawia problemy. W zależności od przyzwyczajeń i gustu sięga się do różnych źródeł. Czasami niestety trafia się na coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

Komedie okazują się nieśmieszne, a horrory nie przerażają. W jakich źródłach więc szukać rzetelnej i satysfakcjonującej wiedzy na temat filmów?

Recenzje w sieci i w prasie, adaptacje

Przede wszystkim dobrze jest zapytać o opinię bliskich znajomych. Jeśli widzieli daną produkcję, są w stanie nas do niego zachęcić lub też nie, a także w razie konieczności zrelacjonować o czym był. Następnym sposobem, ogromnie powszechnym, jest wyszukanie w na stronach internetowych. Recenzje filmowe w sieci mogą być na różnym poziomie, w zależności od portalu, na którym zostały umieszczone. Z pewnością jest ich duża liczba, co daje bardziej jasny ogląd. Oprócz tego na portalach poświęconych tematyce filmowej jest możliwość oceny danej pozycji przez użytkowników. Taka ocena zbiorcza oraz sporządzane według niej rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według gatunków, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, thrillery i tak dalej.

Recenzje można spotkać również w gazetach, a także w czasopismach, zwłaszcza tych zajmujących się tematyką filmową. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub (przejdź) ekranizacją książki. Dla tych, którzy książkę czytali, jest to cenna pomoc.

Nagrody, festiwale, zwiastunyNastępną pomocą dla poszukujących mogą być statuetki zdobyte przez daną produkcję, o ile takie są. Jeżeli ktoś lubi filmy akcji, może poszukać nagród przyznanych w tej kategorii i tą drogą znaleźć właściwą pozycję.

Następnym sposobem jest udział w festiwalach filmowych. Mogą być to wydarzenia tematyczne (na przykład obejmujące tylko filmy przygodowe), lub - (dalsze informacje) też o charakterze ogólnym. Dla tych, którzy chodzą do kina, zachętą do obejrzenia filmu może być jego zwiastun wyświetlony przed inną produkcją. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam także ogląda się zwiastuny kinowe, a także programy poświęcone kinu. Na programach wyłącznie dla najmłodszych znajdą się filmy dla dzieci, jak również zwiastuny nowości kinowych z tego rodzaju.
Autor : B.S.