Tzw. "planszówki" dzisiaj przeżywają w wielu krajach swój rzeczywisty rozkwit

Gry planszowe na całym świecie zdobywają coraz to większe grono fanów w każdym przedziale wiekowym. Wbrew obawom planszówki dostępne na tabletach i telefonach nie wyparły tych zwyczajnych.
Liturgia
Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com


Zabawa w gry planszowe posiada wiele ogromnych atutów. To nie tylko zabawa, mimo że to niewątpliwie najważniejsza ich funkcja, ale również nauka i ważny czas spędzony w rodzinnym gronie. Wiele reguł panujących w świecie gier planszowych, można wprost przełożyć na rywalizacje w zawodach sportowych.


Przykładem świetnej gry strategiczno - taktycznej może być neuroshima hex (więcej pod wskazanym adresem), bazuje on na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez osłonę naszego sztabu oraz zniszczenie sztabu rywala. W skład gry wliczona jest plansza razem z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej ze stron.


Inną prostą w założeniu i jednocześnie niezwykłą grą jest Story Cubes. Gra dostarczy użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym świetny trening kreatywności i polotu. Story Cubes (polubiłem to) to dziewięć pięknie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda zawiera na ściankach inny zestaw obrazków.


Każdy z grających zaczyna grę z jedną kartą w jego palecie i 7. kartami w ręku. Wierzchnia karta na środku stołu rysuje tło, jakie określa normę, według której sprawdzamy czempiona. W swoim ruchu każdy z grających zagrywa kartę do palety, do tła, albo po jednej do każdego.
Zamierzeniem świetnej gry karcianej o nazwie red7 (nasza strona), jest zaaranżowanie sytuacji, kiedy trzeba zwyciężyć, bo w innym przypadku się odpada. Szybka rozgrywka zachęca do grania kilka razy, a dodatkowe możliwości powodują, iż gra nigdy nie jest nudna.
Archiviato in: