Uniknij tragedii i karom, organizacja imprez masowych - główne założenia, o których trzeba pamiętać.

Przy organizacji imprez masowych powinniśmy nie zapomnieć o jednym głównym zagadnieniu, jakie jednak powraca co jakieś czas. Tworzone wydarzenie jest wystarczająco sporo po przekroczeniu 1000 uczestniczących. Musimy wtedy zgłosić i ubezpieczyć całość imprezy. Jednak nie zapomnijmy, że gdy gościmy dziewięćset osób, to nie zwalnia nas to od myślenia.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę konkretną czterocyfrową liczbę dobrze pogodzić się z tym, że czekają na nas odwiedziny w paru lokalach. [
ogrodzenie pełne
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek swe kroki dobrze skierować do wójta, który najpierw udzieli nam zgody na organizację wymarzonej zabawy. Bez tego będziemy mieć do wyboru tylko ograniczyć liczbę uczestników albo odwołać wydarzenie. Jednak jeśli mamy już wcześniej wynajęte od miasta lokalizację, z tym zezwoleniem nie może być kłopotów. Analogicznie sprawa się ma na komisariacie i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już mamy miejsce powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu miejsca. Zapewne przy takiej imprezie chcemy zaprosić jakąś gwiazdę. Dobrze wziąć pod uwagę, iż im większa sława danej osoby, tym także większe wymagania. I nie jedynie chodzi o szampana do garderoby, ale przede wszystkim o barierki zaporowe ( cała oferta ). Przykłademmoże być sprzed kilku lat koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim postawiono niespotykane tam dotąd wymagania, a konkretnie ogrodzenie pełne. Często jednak to nie wystarcza. Największe gwiazdy wypadałoby lokować w specjalnie do tego wynajętych halach i klubach. A powodem są wymagania, jakim bywa ogrodzenie pełne, które normalnie nie da się postawić w wielu najlepszych miejscach. Większość fanów bywa już jednak do stania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz swoistym rytuałem. Poza tym trzeba również zadbać o firmę ochroniarską, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, odpowiednio zbudowaną kadrę.W przypadku,gdy chcemy także żywność na organizowane wydarzenie, musimy liczyć się z kontrolą sanepidu. A to jednak może wiązać się z dużymi restrykcjami.
Jak widać, organizator ma sporo kwestii na głowie, a te wymienione to niestety tylko szczyt góry lodowej..