W jaki sposób dynamiczny rozwój internetu odmienił wszystkie dziedziny naszego życia, jak obecnie wygląda rynek gier komputerowych.

Gdy kilkanaście lat temu internet zaczął wchodzić do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jaką rewolucją się to stanie. A rewolucja się już rozegrała, bo minione parę lat to bardzo duże przesunięcie usług, rozrywki i handlu właśnie do sieci, z jednoczesnym pomniejszeniem dotychczasowych form.

Bardzo to przykładowo dotknęło branżę rozrywkową, jaka do dnia dzisiejszego nie do końca się może odnaleźć. Nagle okazało się, że tradycyjne filmy DVD i płyty straciły rację bytu, bo wszyscy je wolą ściągnąć bez płacenia z internetu. Zaczęła się pojawiać konieczność zbudowania innych kanałów sprzedaży i dystrybucji, bo stare straciły na znaczeniu. Zmiany również w dużym stopniu dotknęły rynek komputerowych gier, ale tu zmienił się nie tylko model sprzedaży, ale także możliwości gier oferowanych obecnie.
odwiedź nasza stronę
Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
W czasach, gdy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry najczęściej kupowało się na płytach CD i grało w nie samemu na swoim komputerze, obecnie wszystko zupełnie inaczej wygląda. Obecnie gracze zdecydowanie chętniej grają w gry online, niż w typowe tytuły na płytach. W dużym stopniu wynika to z tego, że sporo z takich gier jest bezpłatna, charakteryzuje się bardzo ładną, dopracowaną grafiką, oraz co najważniejsze, można grać z innymi postaciami. Gry mają dużą grywalność, niektóre z nich takie jak gra zielone imperium (oferta)mogą nawet gromadzić setki tysięcy graczy na całym świecie, a niektórym się nawet udało doczekać swoich zawodów. Firmy udostępniające tego typu gry na swoich serwerach za podstawową grę nic nie każą płacić, lecz za wszystkie dodatkowe opcje już tak.Jeśli więc któremuś z graczy nie będzie się chciało mozolnie zdobywać kolejnych poziomów albo gromadzić przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i otrzymuje bez czekania. Co istotne, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich zwyczajnie grywa dla przyjemności i nic nie kupuje, a jest także sporo takich, którzy idą na skróty i wydają wcale nie małe sumy na kupowanie różnych rzeczy w grze.
Archiviato in: