agroturystyka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Dlaczego warto pojechać na długi weekend nad jeziora mazurskie

Jezioro, Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Warmii i Mazur nieraz nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, aczkolwiek jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na terenie Warmii i Mazur doliczono się w przybliżeniu 2000 jezior. Ich charakterystyczne położenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie fenomenalnej przyrody spowodował, że zrobiono tu kompleksowo zaopatrzony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie trzeba zarezerwować 10 dni. Podkreślić trzeba fakt, że w regionie mieści się największe polskie jezioro: Śniardwy.

Kołobrzeg - przepis na doskonałe wczasy nad morzem

Kołobrzeg, plaża
Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu
Kołobrzeg i Władysławowo to popularne kurorty morskie i uzdrowiska, niemniej jednak ze względu na swoje strategiczne położenie, Kołobrzeg przez kilka wieków był miastem – fortecą, czego świadectwem są ocalone do dzisiaj fortyfikacje. Sporo z nich jest adaptowanych do spełniania innych, dzisiejszych funkcji i służą one równocześnie mieszkańcom miasta, jak i turystom. Każdy, kto ceni sobie czynny odpoczynek, organizując wakacje 2014 może, więc zdecydowanie postawić na Kołobrzeg!