jeziora

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Z jakich powodów Mikołajki noclegi są tak regularnie oblegane przez Polaków?

szkolenie
Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
Lato jest to okres odpoczynku. Każdy udaje się w inne miejsce, niemniej jednak zwykle bywają to góry bądź morze. Niekiedy urlopowicze preferują również jeziora. W naszym kraju bardzo duże skupisko jezior występuje na Mazurach.
Najbardziej znane stały się Mikołajki noclegi, w tamtych okolicach bywają jednymi z droższych, niemniej wiele osób pomimo wszystko wyjeżdża dokładnie w tamtejsze okolice.
Archiviato in:

Najciekawsze wakacje wędkarskie

różne ryby
Autor: James Palinsad
Źródło: http://www.flickr.com
Turystyka wędkarska w kraju jest mocno rozwinięta. Z roku na rok nad cudowne jeziora przybywają coraz to liczniejsze tłumy miłośników aktywnego odpoczynku jakim jest przykładowo wędkarstwo. Istotnym plusem jest spora ilość jezior oraz ich różnorodność. Warto przygotować się w tym roku na bardziej aktywne formy odpoczywania ,jak i na co bardziej oryginalne oferty biur podróży, szczególnie w wypadku, gdy jest się zawodowym wędkarzem. Czy jest ktoś, kto by nie marzył, aby podróż na ryby stał się nareszcie faktem? Obecnie dzięki odpowiednim ofertom cenionych, profesjonalnych biur jak najbardziej jest to osiągalne.

Dlaczego warto pojechać na długi weekend nad jeziora mazurskie

Jezioro, Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar Warmii i Mazur nieraz nazywamy mianem „Krainy Tysiąca Jezior”, aczkolwiek jest on znacznie bogatszy w jeziora, niż sugeruje to jego pseudonim. Na terenie Warmii i Mazur doliczono się w przybliżeniu 2000 jezior. Ich charakterystyczne położenie, urozmaicona linia brzegowa i otoczenie fenomenalnej przyrody spowodował, że zrobiono tu kompleksowo zaopatrzony Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na którego przebycie trzeba zarezerwować 10 dni. Podkreślić trzeba fakt, że w regionie mieści się największe polskie jezioro: Śniardwy.

Przyrodnicze (i nie wyłącznie) atrakcje Pienin należy zobaczyć?

Pieniny, góry
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to fantastyczny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten teren pod uwagę planując odpoczynek w górach!

Dlaczego warto wybrać się w Bory Tucholskie?

Jezioro, Bory Tucholskie
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tajemnica zdumiewającej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Obszar tucholskich lasów oddalony jest od dużych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego perfekcyjne miejsce na odpoczynek 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a unikatowe gatunki roślin i porostów miały korzystne warunki do rozwoju.