kultura

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób Polacy spędzają wolny czas?

wizerunek - muzyka
Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com
Wolny czas Polaków jest przede wszystkim bezczynny, spędzany w mieszkania. Jest to wynikiem hierarchii wartości promującej rodzinę i rodzinne spędzanie czasu, co ośmiela do wspólnego oglądania TV lub biesiadowania.

Festiwal jako przegląd muzyczny o klimacie regularnym

Big band
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com
Jazz jest niezwykle zdumiewającym zjawiskiem całej przeszłości muzyki światowej. Dziś po kilkudziesięciu latach rozwój jego na tle ogólnej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wręcz perfekcyjne. Muzyka jazzowa jest syntezą przeciwności. Jest rodzajem muzyki który powstał w wyniku syntezy muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.
Archiviato in:

Przystanek Woodstock jako występy, lecz także seria przedsięwzięć

Festiwal muzyczny
Źródło: http://www.morguefile.com/
Przystanek Woodstock 2016 odbędzie się jak zawsze w Kostrzynie nad Odrą. Historia największego krajowego festiwalu liczy już ponad 20 lat. Realizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która owym letnim koncertem chce podziękować każdym wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe postępowania.
Archiviato in:

W przypadku kiedy rozmyślasz o egzotycznych wyjazdach, ale nie zamierzasz przepłacić, szukaj wycieczek także poza granicami kraju

tajladia
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Egzotyczne wakacje marzą się wielu osobom – wszak któż nieraz nie chciałby uciec od stresów oraz obowiązków, żeby poleżeć na pięknej plaży, słuchać szumu morza i pić drinka z kolorową parasolką? Takie wyjazdy mieszczą się obecnie w zasięgu ręki, ponieważ biura turystyczne oferują coraz ciekawsze wycieczki w piękne rejony świata. Wystarczy zgromadzić potrzebne środki i będzie można wyruszyć na spotkanie z przygodą!

Wszędzie słychać wątpliwość: gdzie się podziali Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

polowanie
Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd ogłasza się, że nastała epoka narcyzów, czyli mężczyzn zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich chlubą. To prawda, że coś się zmieniło, lecz nie jest to jedynie wina facetów. Dawniej po prostu życie było prostsze, dzisiaj zmieniło się wiele rzeczy, a rezultaty są takie, że role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Mimo wszystko, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednocześnie bardziej elastyczni niż kiedyś.

Oglądanie filmów to genialna pasja dla każdego

Możemy wymienić całe mnóstwo rozmaitych obszarów kultury które posiadają aktualnie ogromne grono miłośników we wszystkich krajach świata. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich na pewno może być zaliczony film. Fakt, w porównaniu do innych odmian sztuki takich jak muzyka czy malarstwo kino jest dosyć młode, ale z drugiej strony bardzo szybko zdołało ono awansować do naprawdę wysokiego poziomu. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem prawdopodobnie każdy przyzna rację co do tego, że poszczególne filmy mają niesamowity wręcz urok. Oferują one swoim twórcom wprost nieograniczone możliwości w kwestii przekazywania widzom swoich treści, zatem w tej dziedzinie sztuki wyrosło już wielu prawdziwych artystów.

Najchętniej wybierane instrumenty ?

Pianino klasyczne
Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka od dawna jest obecna u ludzi w ich codziennym życiu, była formą komunikowania się, ale również wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli budować coraz to doskonalsze instrument muzyczne, a także dopracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.

Słuchacze muzyki klasycznej na pewno nie przejdą obojętnie obok tych nagrań

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Ciągle znaczną popularnością na krajowym rynku cieszą się arie operetkowe. Nasi rodacy mają coraz większą świadomość tego, jak znacząca jest kultura w naszym życiu. Wybieranie niezwykle interesujących spektakli gwarantuje całkowite zadowolenie z ich odbioru. Arie w operetce są wyjątkowo popularne i od lat robią wrażenie. Ogromny wybór przekłada się na zadowolenie klientów, którzy spostrzegają w ariach operetkowych niezwykły potencjał. Takie opcje mogą stanowić rewelacyjny pomysł na prezent. Warto stawiać na oferty tylko z górnej półki.