myślistwo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/klubfiesta.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wszędzie słychać wątpliwość: gdzie się podziali Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

polowanie
Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com
Mówi się, że prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd ogłasza się, że nastała epoka narcyzów, czyli mężczyzn zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich chlubą. To prawda, że coś się zmieniło, lecz nie jest to jedynie wina facetów. Dawniej po prostu życie było prostsze, dzisiaj zmieniło się wiele rzeczy, a rezultaty są takie, że role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Mimo wszystko, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednocześnie bardziej elastyczni niż kiedyś.

Kim jest aktualnie myśliwy? Jak prezentuje się dzisiaj jego praca?

polowanie
Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Wokół osoby myśliwego narosło wiele mitów, przekłamań i nieprawdziwych informacji. Z jednej strony to zrozumiałe, jeśli jakiś człowiek zabija zwierzęta poza okresem ochronnym, to krytyka spada na całe środowisko, z drugiej zaś strony, to nieuczciwe wobec tego zasłużonego zawodu. Myśliwy to bowiem historycznie człowiek, który zajmuje się gospodarka łowiecką, a wszystko to zgodnie z etyką i prawem łowieckim. W tym istotnie pojmowaniu jest przeciwieństwem kłusownika.

Na łów, na łowy, do zielonej dąbrowy

polowanie
Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, duchownych a wiek właścicieli sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już liczna armia. Armia, która stale się rozrasta, gdyż trwa moda na łowiectwo.